نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری

گروه‌های تکفیری جلوه هایی خشن از اسلام را به خورد جهانیان می‌دهند

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: امروزه گروههای جاهل تکفیری، جلوه هایی خشن را به نام پیامبر و اسلام به خورد ذهن جهانیان می دهند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در جلسه نوبت عصر هفدهمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری حجت الاسلام و المسلمین محمد بهرامی خوشکار سومین سخنران پیش از دستور بود که با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی و جنبه رحمانی دین اسلام، نامه رهبر معظم انقلاب را در این چارچوب مورد تحلیل و ارزیابی قرار داد و تأکید کرد: دنیا تشنه محبت است و حضرت محمد صلّی الله علیه و آله و سلّم مصداق بارز محبت است، اما متأسفانه امروزه گروههای جاهل تکفیری، جلوه هایی خشن را به نام پیامبر و اسلام به خورد ذهن جهانیان می دهند.

وی افزود: آیا اسلام، ریختن خون دیگران و بی گناهان را تأیید می کند؟! خیر هرگز چنین نیست، بلکه پیامبر گرامی اسلام، رسول محبت و رحمت است که این جنبه حضرت مغفول مانده است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه اظهار کرد: امروز باید قرآن و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه به انسان ها معرفی کرد؛ چرا که اگر مفاهیم این ها برای جامعه بشری به درستی تبیین شود، همگان شیفته لطافت و جنبه رحمانی دین اسلام خواهند شد.

وی با اشاره به برخی مصادیق مجازات اسلامی که در دنیا تحت عنوان خشونت علیه آنها موضع گیری می شود تأکید کرد: اگر این احکام به درستی تبیین شوند ابناء بشر متوجه خواهند شد که اسلام حتی فرد مجرم را نیز مورد ملاطفت و رحمت قرار می دهد به گونه ای که می فرماید در هوای سرد و گرم نباید مجازات انجام شود؛ بلکه مجازات باید در هوای معتدل انجام گیرد».

بهرامی خوشکار افزود: در روزگار کنونی باید به جوانان تفهیم نماییم که الگو و اسوه آنان، چهارده معصوم علیهم السلام باید باشد اگر ما به جوانان غرب تفهیم نمائیم که امام و مقتدای ما امام علی علیه السلام است که غذای روزانه خود را به قاتل خود اهداء کرد متوجه خواهند شد که در احکام الهی، حب و بغض شخصی راهی ندارد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سلطه دولت های سلطه گر و استفاده آنان از ابزار تبلیغاتی و رسانه ای و وارونه جلوه دادن حقایق، تصریح کرد: ما باید در این دنیا توانایی آنرا داشته باشیم که داشته های مورد قبول خودمان را با استدلالی محکم و قولی حسن به مردم ارائه دهیم.

انتهای پیام

کد N763693