نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

ارتباط خاص روحانیت با مردم تقویت ارتباط دولت با روحانیت را ایجاب می‌کند

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: ارتباط خاص قشر روحانیت با بدنه جامعه یکی از دلایلی است که ایجاب می کند دولت ارتباط خود را با روحانیت هر چه بیشتر تقویت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین حسن نمازی، مسؤول مرکز ارتباطات روحانیت و دولت در جلسه نوبت عصر هفدمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری در نطق خود گزارشی از عملکرد این مرکز ارائه داد و اظهار کرد: ارتباط خاص قشر روحانیت با بدنه مردم یکی از دلایلی است که ایجاب می کند که دولت ارتباط خود را با روحانیت هر چه بیشتر تقویت کند.

وی از تدوین سیاست های کلی برای بهره برداری از نظرات مراجع، روحانیت و حوزه های علمیه سخن گفت و تصریح کرد: اساساً تأسیس چنین مرکزی در راستای این امر صورت پذیرفته است و از آنجا که فرهنگ برای دولت و نظام از اهمیت بسزایی برخوردار است تقویت و ایجاد حفظ ارتباط با مراجع معظم تقلید روحانیت و مراکز حوزوی از سوی دولت، این امر را دارای اهمیت ویژه می کند.

مسؤول مرکز ارتباطات روحانیت و دولت تأکید کرد: انتصاب مشاور امور روحانیت برای همه استاندارها یکی از اقدامات وزیر محترم کشور و مشاور روحانیت ایشان در این زمینه است که به تقویت و حمایت علما و بزرگان حوزه نیازمند است.

وی در ادامه، گزارشی از سفر اخیر رئیس جمهور به استان قم و دیدار ایشان با علما، مراجع تقلید و نخبگان حوزوی ارائه کرد.

رابط رئیس جمهور با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری ضمن تأکید بر بهره برداری از ظرفیت این مجلس در راستای اهداف اسلام و نظام، آمادگی خود را جهت استفاده از نظرات و پیشنهادات حوزویان و مراکز حوزوی اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N763682