مادورو:

تحریمهای اخیر امریکا ناشی از تکبر امپریالیستی است

سیاسی

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اقدام آمریکا به اعمال تحریم بر ضد کشورش را یک خطای بزرگ و ناشی از تکبر امپریالیستی خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشا تودی، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا در نطقی که در تلویزیون ملی ونزوئلا ایراد نمود اظهار داشت که باراک اوباما، به نمایندگی از نخبگان امپریالیستی آمریکا، شخصا تصمیم به مغلوب نمودن دولت من و دخالت در امور ونزوئلا گرفته تا کنترل این کشور را به دست گیرد.  اقدام اخیر ایشان نیز از همین امر ناشی می شود.

مادورو اقدام آمریکا به اعمال تحریم بر ضد کشورش را یک خطای بزرگ و ناشی از تکبر امپریالیستی خوانده که مشابه اقداماتی است که روسای جمهور پیشین آمریکا نظیر ریچارد نیکسون و جرج دبلیو بوش نیز مرتکب شده اند.

وی در سخنرانی خود متذکر شد که از مجلس شورای ملی خواهد خواست که بر مبنای قانون حفظ صلح و مبارزه با امپریالیسم به مقابله با این اقدام آمریکا بپردازد.

علاوه بر این وی از مقامات رسمی ونزوئلا که مورد تحریم واقع شده اند به قهرمان تعبیر نمود.

لازم به ذکر است که رئیس جمهور آمریکا قانونی را امضا نموده و حکم حکومتی را به تصویب رسانده است که بر پایه آن کاخ سفید خواستار پیگرد قانونی آن دسته از مقامات ونزوئلا شده که به ادعای دولت آمریکا ناقض حقوق بشر بوده اند.

در لیست کامل مقامات ونزوئلا که مشمول تحریم هستند اسم گونزالس، رئیس سرویس اطلاعاتی ونزئولا و مانوئل پرز، مدیر اداره پلیس ملی نیز به چشم می خورد.

روابط واشنگتن و کاراکاس از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور فقید ونزوئلا هوگو چاوز دچار تنش بوده و این دو کشور از سال ۲۰۰۸ به این سوی روابط دیپلماتیک نداشته اند.