جو بایدن: نامه سناتورها دون شأن سناست

ايران,آمريكا

معاون رئیس‌جمهور آمریکا با انتقاد شدید از نامه چند سناتور خطاب به مقامات ایرانی آن را دون شأن مجلس سنا دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته روزنامه وال استریت ژورنال، جو بایدن، معاون رئیس جمهور آمریکا نیز در یک بیانیه محکوم کننده و طولانی نامه سناتورهای جمهوری‌خواه به مقامات ایران را مورد انتقاد قرار داد و گفت این نامه نه تنها اختیارات رئیس‌جمهور را تضعیف می‌کند بلکه در شأن مجلس سنا نیست.

به نوشته این روزنامه آمریکایی 47 تن از سناتورهای جمهوری‌خواه در نامه‌ای سرگشاده خطاب به مقامات ایران اعلام کردند: اعتبار هرگونه توافق هسته‌ای با ایران می‌تواند پس از پایان دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا پایان یابد.

جو بایدن ادامه داد: در طول عمر 36 ساله سنای آمریکا من نمی‌توانم مورد مشابه دیگری که در آن سناتورها به طور مستقیم نامه‌ای را به یک کشور دیگر برای توصیه به آن بنویسند و بگویند که رئیس‌جمهور آمریکا اختیارات قانونی برای دست یافتن به یک درک مشترک با آنها را ندارد.

تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا که یکی از رهبران این اقدام غیرمعمول محسوب می‌شود،‌ در یک مصاحبه دلیل نوشتن این نامه را این‌گونه توصیف کرد که مقامات ایرانی اطلاع کافی از سیستم آمریکا ندارند و باید بدانند که هر توافقی که مورد تأیید کنگره نباشد نابودشدنی است.

انتهای پیام

کد N763062