جنگ سرد روسیه با غرب، در شرقی‌ترین مرزهای اروپا

اغلب کشورهای کوچک همسایه روسیه نگرانی زیادی به بی ثباتیهای ناشی از جنگ سرد بین روسیه و ناتو دارند و در این میان بسیاری از آنها دست به دامن ناتو شده اند تا از اشغال احتمالی روسیه در امان بمانند.

جنگ سرد روسیه با غرب، در شرقی‌ترین مرزهای اروپااغلب کشورهای کوچک همسایه روسیه نگرانی زیادی به بی ثباتیهای ناشی از جنگ سرد بین روسیه و ناتو دارند و در این میان بسیاری از آنها دست به دامن ناتو شده اند تا از اشغال احتمالی روسیه در امان بمانند.

 

 

به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، ریگا، پایتخت لتونی میزبان تانکها و تجهیزات نظامی ناتو بود. ارسال تانک و تجهیزات نظامی آمریکایی در راستای طرح مانور مشترک نظامی ناتو در لتونی انجام می گیرد. نزدیک به ۷۵۰ تانک، نفربر و تجهیزات نظامی به لتونی ارسال شدند.

ریموند ویونی، وزیر دفاع لتونی می گوید: "ما کشوری هستیم که تانکها و تجهیزات نظامی ناتو را میزبانی می کنیم. همه این تجهیزات در خدمت ناتو در منظقه بالکان قرار می گیرند. استقرار این تجهیزات در بالکان حیاتی است. ما باید بواسطه ماده پنجم ناتو همیشه در آمادگی کامل قرار داشته باشیم."

با آغاز بحران در شرق اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه، اغلب کشورهای کوچک همسایه روسیه نگرانی زیادی به بی ثباتیهای ناشی از جنگ سرد بین روسیه و ناتو دارند و در این میان بسیاری از آنها دست به دامن ناتو شده اند تا از اشغال احتمالی روسیه در امان بمانند.

اما همزمان با ارسال تجهیزات ناتو به لتونی، روسیه هم در اوستیای شمالی در نزدیکی مرز گرجستان مانور نظامی برگزار کرد تا توانایی هایی اش را به رخ ناتو بکشد.

52261

کد N763036