قائم مقام وزارت خارجه کویت:

شورای همکاری خلیج فارس در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران قرار دارد

سیاسی

قائم مقام وزارت خارجه کویت در گفتگویی اعلام کرد که واشنگتن شورای همکاری خلیج فارس را در جریان مذاکرات هسته ای ایران قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی کویت (کونا)، «خالد الجار الله» قائم مقام وزیر امور خارجه کویت اعلام کرد که واشنگتن متعهد شده است کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس را در جریان جزئیات مذاکرات هسته ای غرب با ایران قرار دهد.

وی به نقل از «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا گفت: هر گونه توافق هسته ای میان ایران و غرب به ضرر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس نخواهد بود.

خالد الجار الله در پاسخ به این پرسش که درباره پیشنهاد آمریکا برای ایجاد «چتر هسته ای» با هدف مقابله با هر گونه تهدید هسته ای در خلیج فارس گفت: آمریکا همواره بر پایبندی خود به حفظ امنیت خلیج فارس تاکید دارد.

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره موافقت شورای همکاری خلیج فارس با انتقال گفتگوهای یمن به ریاض گفت: امیدواریم چنین امری محقق شود به ویژه در اوضاع بحرانی کنونی صنعاء که فرصت برای اینکه همه طرف های یمنی در گفتگوها حاضر شوند فراهم نیست.

خالد الجار الله همچنین انتقال سفارت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از صنعاء به عدن را اقدامی لجستیک خواند. خاطرنشان می شود قطر، امارات، عربستان، بحرین و کویت سفارت خود را از پایتخت یمن به شهر عدن منتقل کرده اند.