اسفندیاری در دومین نشست مجمع جهانی مستضعفین:

۹۹ درصد مردم آمریکا مستضعف فکری و رسانه ای هستند

سیاسی

رئیس مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر، گفت: معتقدیم بیش از ۹۹ درصد مردم آمریکا مستضعف فکری و رسانه ای هستند و نامه اخیر رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نیز با توجه به همین مسئله بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد اسفندیاری در دومین نشست مجمع جهانی مستضعفین که با شعار «اندیشه مقاومت، آینده مستضعفین» در اندیشکده یقین برگزار شد، با اشاره به آغاز حرکت رسمی نهضت امام خمینی (ره) از سال ۴۱ اظهار داشت: از همان سالهای آغازین، حضرت امام (ره) خطاب خود را به ملت های مستضعف دنیا قرار دادند و حرکت خود را با اتکا به اندیشه مقاومت آغاز کردند.

وی افزود: ایشان در سالهای آغازین حرکت خود حمله مستقیم خود را متوجه اسرائیل و آمریکا کردند که در واقع خود آنها عامل بر سر کار آمدن رژیم پهلوی بوده اند.

رئیس مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر در ادامه با تاکید بر لزوم شناخت ریشه های اصلی مواجهه جمهوری اسلامی ایران با جهان سلطه، اظهار داشت: در جنگ تحمیلی، در یک طرف صدام به نمایندگی از جهان استکبار و از طرف دیگر جمهوری اسلامی به نمایندگی از تفکر اسلام ناب قرار داشت و این اشتباه است که این جنگ را جنگ ایران و عراق بدانیم؛ چرا که امروز مردم ایران و عراق در کنار هم هستند و علیه داعش می جنگند.

اسفندیاری ادامه داد: حتی داعش نیز یکی از مزدوران جهان استکبار است که در ادامه طالبان و القاعده به وجود آمده و به زودی از بین خواهد رفت و البته وقتی از بین برود، جهان استکبار بیکار نخواهد نشست و گروه دیگری را بر سر کار خواهد آورد.

وی با اشاره به حمایت همه جانبه جهان سلطه از صدام در دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی ۱۵۰ شرکت آلمانی، آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی و سوئیسی به صدام کمک می کردند و در بلوک شرق نیز اتحاد جماهیر شوروی بیشترین تسلیحات را برای صدام تامین می کرد.

رئیس مرکز جهانی حمایت از حقوق بشر گفت: امروز نیز همین جبهه مستکبران مدام در کنار هم جمع می شوند و جلسه می گذارند تا جلوی حرکت محور مقاومت در عراق و سوریه را بگیرند که نمونه آن نشست اخیر آنها در عربستان بوده است.

اسفندیاری با اشاره به الگوگیری جنبش وال استریت از حرکت مردم مصر، تونس و یمن و الگوگیری مردم

ان این کشورها از حزب الله و حماس گفت: حرکت جنبش های مقاومت نیز در ابتدا از انقلاب اسلامی ایران نشأت گرفته است.

وی تصریح کرد: همان طور که حضرت امام (ره) مژده داده بودند که بسیج عمومی در کشور ما الگویی برای مستضعفان جهان خواهد شد، این هدف محقق شده و هیچکس نمی تواند جلوی آن را بگیرد؛ در این میان نقش ما مهم است تا مستضعفان عالم در غرب و شرق و حتی در آمریکا و اروپا را از بند استضعاف نجات دهیم.

اسفندیاری خاطرنشان کرد: به اعتقاد ما بیش از ۹۹ درصد مردم آمریکا مستضعف فکری و رسانه ای هستند و نامه اخیر رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نیز به همین دلیل بوده است که وظیفه داریم آنها را از این شرایط نجات دهیم.