همایش ملی"پیشرفت از منظر قرآن و حدیث" برگزار می‌شود

قرآن کريم,الگوي اسلامي ايراني پيشرفت

نخستین همایش الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع پیشرفت از منظر قرآن و حدیث با پیام آیت‌الله مکارم‌شیرازی در قم برگزار می‌شود.

نخستین همایش الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع پیشرفت از منظر قرآن و حدیث با پیام آیت‌الله مکارم‌شیرازی در قم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام مهدی رجایی با اشاره به فعالیت‌های مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: برگزاری همایش پیشرفت از منظر قرآن و حدیث از جمله برنامه‎هایی بوده است که توسط دبیرخانه حوزوی این مرکز برگزار می‌شود.

وی افزود: نخستین همایش ملی پیشرفت از منظر قرآن و حدیث در راستای گفتمان‌سازی با حضور اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی در قم برگزار می‌شود.

دبیر همایش پیشرفت از منظر قرآن و حدیث تصریح کرد: پس از اعلام فراخوان آثار، 200 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شد که در حدود 100 مقاله در راستای همکاری با مراکز علمی به دبیرخانه همایش ملی پیشرفت از منظر قرآن و حدیث ارسال شده است.

وی با ذکر این مطلب که 120 مقاله مورد پذیرش واقع شد، اظهار کرد: در روز همایش و در قالب سه کمیسیون تخصصی30 مقاله برتر ارایه و نقد و بررسی روی این آثار انجام خواهد شد.

رجایی با اشاره به حضور جدی پژوهشگران در این همایش گفت: آثار برتر این همایش منتشر خواهد شد و به پژوهشگران نیز اجازه داده شد که آثار خود را در نشریات علمی و پژوهشی منتشر کنند.

وی افزود: این همایش ساعت 8 صبح روز پنج‌شنبه 21 اسفند ماه در مدرسه عالی امام خمینی (ره) با پیام آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی آغاز به کار خواهد کرد و پس از ارایه گزارش، حجج اسلام والمسلمین اعرافی، رشاد و واعظ‌ زاده به سخنرانی خواهند پرداخت.

وی در خصوص دبیرخانه حوزوی مرکز اسلامی ایرانی پیشرفت نیز گفت: این مرکز به فرمان رهبر معظم انقلاب دایر شده و در سال 92 دبیرخانه حوزوی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تاسیس و راه‌اندازی شد.

مسئول دبیرخانه حوزوی مرکز الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت یادآور شد: تعمیق و توسعه تفکر، گفتمان‌سازی در میان نخبگان و اندیشمندان، تدوین الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از برنامه‌های مرکز و دبیرخانه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت است، البته وظیفه دبیر‌خانه این است که مراکز حوزوی را در این زمینه فعال کند.

دبیر علمی همایش ملی پیشرفت از منظر قرآن و حدیث با اشاره به این‌که «با بیش از 30 مرکز حوزوی تفاهم‌نامه برای همکاری با مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت منعقد شده است» گفت: دانشگاه باقرالعلوم، دانشگاه مفید، دانشگاه صدا و سیما، مرکز مدیریت حوزه‌ علمیه، مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)، انجمن علمی حدیث، انجمن علمی مطالعات اجتماعی، از جمله مراکزی هستند که تفاهم‌نامه‌ای در راستای همکاری با این مرکز و برگزاری همایش‌های مختلف منعقد شده است.

انتهای پیام

کد N762648