زخمی شدن 24 تن به دنبال حمله انتحاری در شمال سیناء مصر

منابع امنیتی مصر از زخمی شدن 24 تن در حمله یک عامل انتحاری به مرکز نیروهای امنیتی در شمال سیناء خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه خبری رویترز، منابع امنیتی مصر اعلام کردند که یک عامل انتحاری پادگان نیروهای امنیتی در شهر "العریش" در شمال سیناء را هدف قرار داد که موجب زخمی شدن 24 تن در این حمله شد.

شاهدان عینی در شمال سیناء اعلام کردند که صدای انفجار را در شهر العریش شنیده‌اند اما هنوز هیچ فرد یا گروهی مسوولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

منابع امنیتی مصر نیز روز دوشنبه اعلام کرده بودند که در انفجاری که خودروهای نظامی در شمال سیناء را هدف قرار داده بود، سه نظامی و یک تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش این منابع، این انفجار در نزدیکی ایست و بازرسی در شهر العریش رخ داد. ارتش مصر به دنبال این انفجار مسیرها در شهر العریش را بست و عملیات پاکسازی را برای یافتن بمب‌هایی که احتمالا گروه‌های تروریستی در مسیرها کار می‌گذارند، آغاز کرد.

همچنین در شهر اسکندریه یک مصری و یک اماراتی در معرض حمله همزمان افراد مسلح قرار گرفتند اما این حمله صدمات جانی نداشت.

ارتش مصر نیز اعلام کرد که از ماه مارس تاکنون 70 تروریست از جمله یکی از رهبران گروه انصار بیت‌المقدس در شمال سیناء کشته شده و حدود 118 تن دیگر نیز بازداشت شده‌اند.

شمال سینا از مدت‌ها پیش صحنه عملیات افراد مسلح علیه نیروهای مصری بوده و ارتش مصر عملیاتی علیه این افراد مسلح آغاز کرده است.

انتهای پیام

کد N762445