حداد عادل: کتابخانه عمومی متخص به تاریخ انقلاب اسلامی تاسیس شود

نماینده مردم تهران در مجلس پیشنهاد کرد کتابخانه عمومی متخص به تاریخ انقلاب اسلامی تاسیس شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌غلامعلی حدادعادل در مراسم رونمایی از کتاب خود با عنوان "محض اطلاع" اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه کرد اهمیت انقلاب اسلامی است و حتی اگر فردی تعلقی به انقلاب نداشته و یا در خارج از کشور باشد به عنوان یک محقق می‌پذیرد که در 36 سال اخیر واقعه بسیار مهم و تاثیرگذار در سطح جهان و منطقه انقلاب ما بوده است و کم‌تر اتفاق مهمی را سراغ داریم در سطح منطقه که ارتباط مستقیمی با انقلاب اسلامی نداشته باشد.

حداد عادل با بیان این که این انقلاب یک واقعیت تاریخی است و از دل یک تاریخ درآمده و تاریخ ساز بوده گفت: تحلیل انقلاب و سهم و ارزیابی انقلاب از علم تاریخ جدا نیست و تاریخ باید جدی گرفته شود اما متاسفانه در ایران حس تاریخی ما ضعیف است یعنی ما بر امور از منظر تاریخی کم‌تر نگاه می‌کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر این که محتاج تقویت حس تاریخی خودمان هستیم اظهار کرد: باید رشته تاریخ در دانشگاه‌ها جدی گرفته شوند و جوان‌ها به تاریخ رو آورند اگر چنین نکنیم دیگران برای ما تاریخ می‌نویسند. البته گفته‌اند که هر که تاریخ را خوب نخواند مجبور به تجدید تاریخ خواهد شد. اگر می‌خواهیم تاریخ قبل از انقلاب تجدید نشود باید تاریخ را خوب بخوانیم.

وی پیشنهاد کرد که ای کاش ممکن می‌شد کتابخانه عمومی در ایران تاسیس شود که مختص تاریخ انقلاب اسلامی باشد و هر چه دوست و دشمن درباره تاریخ انقلاب نوشته‌اند را در این کتابخانه قرار دهیم تا عظمت این کار معلوم شود.

رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس با اشاره به این که امروز دشمنان انقلاب نسل جوان ما را مورد توجه قرار داده‌اند گفت: این نسل شاهد آنچه در انقلاب و قبل از انقلاب وجود داشته نبوده است و طبیعتا هیچ تصوری ندارد لذا این که می‌بینیم 120 شبکه تلویزیونی به زبان فارسی ایجاد شده که شاید ده شبکه آن بیش‌تر همراه انقلاب یا غیردشمن نباشد دلیلش همین است و این که شاهد هستیم شبکه‌های من و تو و بی بی سی سریال هایی مانند از تهران تا قاهره و امثال هم درست می‌کنند نیز از این قبیل است تا رژیم پهلوی را تطهیر کنند.

حداد عادل در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این که در بسیاری از تحلیل‌ها جهات مثبت انقلاب نادیده گرفته می‌شود گفت: در وب‌گاهی دیدم که تعدادی از عکس‌های جشن تاج گذاری شاه را بروی صفحه خود قرار داده بود و سپس به شکل مرموزی قصد داشت به مخاطب چنان نتیجه‌گیری کند که اکثر مردم با انقلاب اسلامی مخالف هستند و در حسرت آن روزها هستند. این سایت‌ها اگر پایش بیفتد خود را انقلابی می‌دانند.

حداد عادل با بیان این که خاطرات علم یکی از مفیدترین خاطراتی است که بر جای مانده است گفت: زمانی که بنده دانش‌آموز سال آخر دبیرستان بودم اسد الله علم نخست‌وزیر بود . آن موقع صبح و شام ما با اخبار نهضت امام (ره) و واکنش‌های علم می‌گذشت. حتی در 15 خرداد علم نخست وزیر بود و در خاطرات خود از آن رو زیاد یاد می‌کند و به خود مدال افتخار می‌دهد.

حداد عادل اظهار کرد: مطمئنا اگر علم می‌دانست ده ماه بعد از مرگش در ایران انقلاب می‌شود اجازه انتشار یادداشت‌هایش را نمی‌داد. اما امروز موجی راه افتاده که برخی زمانی که خاطرات خود را می‌نویسند به شکل تحریف شده آن را به مخاطب انتقال می‌دهند که نمونه آن خاطرات پرویز ثابتی است.

انتهای پیام

کد N762166