آیت‌الله جوادی‌آملی:

توصیه دین، حفظ امنیت و بالا بردن قدرت دفاعی است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله جوادي آملي

آیت‌الله جوادی‌آملی اسلام‌هراسی را پدیده‌ای بی‌پایه و اساس دانست .

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار سرلشکر مصطفی ایزدی معاون امور راهبردی و اشراف نیروهای مسلحل به نقل از مرحوم کاشف الغطاء اظهار کرد: اگر نماز ستون دین است، جهاد خیمه دین است و اگر جهاد و دین نباشد ستون افراشته به تنهایی بی معنی است، مسجد جای ستون‌سازی و جبهه جای خیمه‌سازی است.

او تاکید کرد: همانگونه که مسجد را عالمان و متدینین می‌سازند و آباد می‌کنند، معماران جهاد و جبهه نیز باید عالم، پاک و منزه باشند.

آیت‌الله جوادی‌آملی خاطرنشان کرد: مبنای ما، در معماری دفاعی کشور صیانت از خود است؛ قدرت دفاعی و نظامی ما باید مانند کوه دماوند باشد که حوادثی مانند طوفان و بوران را به جان می‌خرد و آنها را به فرصت‌هایی همچون چشمه و رود تبدیل می‌کند، اگر دشمن در ما چنین توانی را ببیند هرگز به فکر تجاوز به کشور نخواهد افتاد.

این مرجع تقلید، اسلام‌هراسی را پدیده‌ای بی‌پایه و اساس دانست و اظهار کرد: باید معنای اسلام هراسی را تغییر دهیم، اسلام‌هراسی نباید به معنای هراس از حمله اسلام باشد بلکه باید عالمانه و محققانه آنچنان قدرت دفاعی داشته باشیم که هیچکس حتی خیال تجاوز به حریم ما را به خود راه ندهد لذا لازم است دشمن در ما مردانگی و ایستادگی ببیند.

او افزود: توصیه دین، حفظ امنیت و بالابردن قدرت دفاعی است، آنجا که به حضرت داوود می‌فرماید از معجره نرم شدن آهن در دستانش به جای ساخت سلاح جنگی، به ساختن زره که وسیله تدافعی است بپردازد. ما شاگرد این مکتبیم و حتی اگر آهن هم به دست ما نرم بشود آن را برای ساخت سلاح به کار نمی‌بریم بلکه از قدرت خود در بالابردن توان دفاعی و امنیتی خود و حل مشکل دیگران استفاده می‌کنیم.

آیت‌الله جوادی‌آملی، سیاست‌های جنگ طلبانه غرب را شکست خورده توصیف کرد و گفت: اگر دلیل و توجیه ساخت این همه سلاح توسط کشورهای غربی حفظ انسان و انسانیت است باید به آنها فهماند تا تعریف از انسان مشخص نباشد این هدف محقق نخواهد شد، اگر تنها انسان را حیوان ناطق بدانیم که امروزه در غرب همین تعریف از انسان رواج دارد کاری از پیش نخواهد رفت. ابرقدرت‌ها باید بدانند با کشتن نمی‌توان جهان را اداره کرد چنانکه در طول جنگ جهانی اول و دوم بیش از 70 میلیون انسان را کشتند و اکنون از ایستادن روی قبر آنان قد برافراشته‌اند اما هیچ مشکلی از انسان و بشریت حل نشد.

او با تاکید بر خودکفایی در حوزه امور دفاعی و نظامی بیان کرد: همه نعمت‌ها در این کشور وجود دارد تنها لازم است روی پای خود بایستیم و از مسخرات الهی بهره لازم و کافی را ببریم.

انتهای پیام

کد N761970