جواب "نه" کره جنوبی به استقرار سیستم موشکی آمریکا

کره جنوبی به دولت آمریکا اعلام کرد که تمایلی ندارد تا سیستم دفاع موشکی "تاد" را که ضد موشک‌های بالستیک است برای دفاع از خود علیه تهدید موشکی کره شمالی مستقر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه داون، سخنگوی وزارت دفاع ملی کره جنوبی در بیانیه‌ای اعلام کرده است: با وجود حمایت‌ها از استقرار این سیستم در میان حزب حاکم سائه‌نوری، این سیستم به طور حتم برای دفاع از کشور در مقابل کره شمالی خوب است اما ما باید با توجه به منافع ملی به عنوان اولویت‌های اولیه خود قضاوت کنیم.

آمریکا به کره جنوبی تاکید کرده که به سیستم دفاع موشکی مستقر در آسیا بپیوندد. اگرچه سئول همچنان مخالف چنین عقیده‌ای است؛ این مساله مورد توجه چین نیز است.

پیشتر چین بابت استقرار بالقوه سیستم موشکی جدید آمریکا در کره جنوبی اعلام نگرانی کرده و گفته بود، چنین سیستمی باعث تضعیف روابط میان سئول و پکن می‌شود؛ در عوض، کره جنوبی اما گفته که چنین سیستمی یک سیستم بازدارنده است.

سخنگوی وزارت دفاع ملی کره جنوبی ادامه داد: ما به دنبال ایجاد یک سیستم دفاع موشکی ساخت داخل در مقابل ساخت موشک‌های زمین به هوای کره شمالی هستیم.

انتهای پیام

کد N761859