محمدی ری‌شهری:

بهترین عمل، بیشترین عمل نیست

سیاسی

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) گفت: یاران آخرالزمانی حضرت حجت (عج)، سلاح‌هایشان را با پشتوانه بصیرتشان بکار می‌گیرند و در اطاعت از اوامر الهی و تقوا از دیگران پیشگام‌ترند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) گفت: یاران آخرالزمانی حضرت حجت (عج)، سلاح‌هایشان را با پشتوانه بصیرتشان بکار می‌گیرند و در اطاعت از اوامر الهی و تقوا از دیگران پیشگام‌ترند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله محمدی ری‌شهری در دومین مجمع عالی بسیج استان تهران و در جمع نخبگان و فرهیختگان اقشار بسیج، با بیان روایتی در ویژگی یاران حضرت مهدی(عج)، در آخرالزمان اظهار کرد: در زمانی که به ایام فرج نزدیک می‌شویم، با وجود اینکه عده‌ای از افراد، آسایش خودشان را در فتنه می‌بینند و می‌خواهند که از آب گل‌آلود بی‌بصیرتی مردم ارتزاق کنند، یاران حضرت مهدی (عج) از جان باختن در راه خدا هیچ ابایی نخواهند داشت و در زمانی که قضای الهی به فرج و ظهور منجی عالم بشریت بیانجامد، آنان بصیرت‌شان را بر نوک سلاح‌هایشان قرار می‌دهند و با پشتوانه بصیرت‌شان نبرد می‌کنند.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) افزود: نخبه بسیجی کسی است که در حوزه کار و مسئولیت خودش در جهت هرچه بهتر انجام شدن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب که همان عصاره دستورات قرآن و اسلام است، تلاش و فعالیت داشته باشد.

رئیس موسسه علمی - فرهنگی دارالحدیث با بیان برجسته‌ترین و مهمترین ویژگی‌های یک بسیجی گفت: در بیان قرآن، حکمت و فلسفه آفرینش، انسان کامل انسانی است که بتواند ردای خلیفة اللهی را بپوشد و خلیفه خدا در روی زمین باشد.

رئیس دانشگاه قرآن و حدیث ادامه داد: براساس آیات قرآن، فلسفه مرگ و زندگی و وجود آسمان و زمین و آنچه در روی زمین و آسمان است، این است که انسان آزموده شود و معین شود که چه کسی بهترین کارها را انجام می‌دهد و به قله بندگی نزدیکتر است، در میدان آزمایش دنیا، تنها وسیله‌ای که انسان را به این قله رفیع می‌رساند، آزمون در میدان عمل و کار و تلاش است.

تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) در بیان روایتی از امام صادق(ع) اظهار کرد: بهترین عمل، بیشترین عمل نیست، بلکه خوبترین عمل است یعنی عملی که درست‌تر باشد و از این رو، معیار نخبگی در بسیج و انسان شایسته درست‌تر عمل کردن است.

او همچنین در بیان روایتی از رسول اکرم (ص) افزود: نقل شده است پیامبر اکرم (ص) سوره مبارکه ملک را تلاوت فرمودند، و در تبیین عبارت شریف «احسن عملا» در آیات ابتدایی این سوره مبارکه، ویژگی‌هایی را تعیین فرمودند که در واقع معیارهای نخبگی است و هرکس در این خصلت‌ها پیشروتر باشد، نخبه‌تر و پیشگام‌تر است و این خصلت‌ها عبارتند از بصیرت، ورع و تقوا و شتاب در اطاعت اوامر الهی است.

محمدی ری‌شهری بیان کرد: مهم آن عملی است که پشتوانه معرفت و بصیرت داشته باشد وگرنه ارزشی برای انسان نخواهد داشت و عمل بی بصیرت اگر چه فراوان باشد، بی نتیجه است.

رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث گفت: بسیجی باید با شناخت و بصیرت فعالیت و مبارزه کند و با ورع الهی همواره در اجرای اوامر الهی پیشگام و پیشرو باشد.

انتهای پیام

کد N761797