به مناسبت روز جهانی زن؛

هدیه رژیم صهیونیستی به زنان غزه

سیاسی

یک مرکز حقوق بشری فلسطینی به مناسبت روز جهانی زن گزارشی درباره جنایات رژیم صهیونیستی در حق زنان فلسطینی منتشر کرده است که نشان می‌دهد این رژیم تنها در جنگ اخیر غزه نزدیک به 300 زن را به شهادت رسانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت النشره، مرکز حقوق بشر "المیزان" به مناسبت روز جهانی زن اعلام کرد: اسرائیل در حق زنان ساکن غزه مرتکب جنایت جنگی شده است برای مثال تنها در حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه 293 زن فلسطینی را به شهادت رساند و 34 هزار و 697 زن دیگر را از منازل مسکونی‌شان آواره کرده که خانه‌های آنها به صورت کلی یا به شکلی که دیگر برای سکونت مناسب نیستند، تخریب شده است.

بنابر این گزارش، ارتش رژیم صهیونیستی بیش از 2600 منزل مسکونی متعلق به زنان غزه را تخریب کرده است و 791 زن نیز در جریان این جنگ همسران خود را از دست داده‌اند. این در حالی است که 600 دیگر نیز در اثر این جنگ، سقط جنین کرده‌اند.

طبق این گزارش، به دلیل ادامه محاصره غزه از سوی رژیم صهیونیستی که از سال 2007 برقرار شده و در کنار آن آغاز جنگ 51 روزه اخیر علیه این منطقه که در اثر آن بیش از دو هزار تن شهید و هزاران تن دیگر مجروح شدند، زنان غزه در شرایط بسیار سختی قرار گرفته‌اند.

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین نیز با استناد به آمارهای رسمی گزارش داد که ارتش اسرائیل از آغاز انتفاضه الاقصی در سپتامبر سال 2000 تاکنون نزدیک به 1200 بانوی فلسطینی را اسیر کرده است.

بر پایه این آمارها، صهیونیست‌ها همچنان 20 زن فلسطینی را در زندان هشارون نگاه داشته‌اند و به آنان اجازه ملاقات با خانواده‌ها و بستگانشان را هم نمی‌دهد.

لینای الجربونی، قدیمی‌ترین اسیر زن فلسطینی است که از آوریل سال 2002 به اسارت درآمده و به 17 سال حبس محکوم شده است. کم سن و سال‌ترین دختر اسیر فلسطینی نیز دیمان محمد سواحره است که 16 سال دارد و از ساکنان جبل المکبر قدس می‌باشد، وی در تاریخ 3/1/2014 به اسارت درآمده و به 18 ماه حبس محکوم شده است.

انتهای پیام

کد N761719