4000 زن عراقی قربانی جنایات داعش شدند

واحد مرکزی خبر نوشت:

یک گروه حقوق بشری در عراق فاش ساخت 4000 زن در عراق قربانی جنایات گروه تروریستی داعش شده اند.
این گروه که با عنوان «کمپین ملی حشد» فعالیت می کند تاکید کرد:« عناصر داعش از زمان اشغال موصل در سال گذشته تاکنون، 4000 زن را کشته، به بردگی گرفته و یا مورد تجاوز قرار داده اند.»

احمد الشمری سخنگوی رسمی کمپین ملی حشد با تاکید بر ضرورت برنامه ریزی برای معالجه روانی زنانی که مورد تجاوز عناصر داعش قرار گرفتند، از تجاوز به عنوان یکی از بدترین انواع جنایت یاد کرد.

وی که به مناسبت روز جهانی زن (روز یکشنبه) در گفتگویی مطبوعاتی سخن می گفت، افزود:«در ماههای اخیر جنایات بسیار زشتی در حق زنان عراقی اتفاق افتاده است این جنایات از کشتار تا بردگی و از بردگی تا تجاوز مشاهده شده است و 4000 زن قربانی این جنایات شده اند. قتل، تجاوز و بردگی از بدترین انواع نسل کشی به شمار می آیند.»

الشمری ادامه داد:« در این میان زنان ایزدی و مسیحی بیشترین قربانیان را تشکیل می دهند... جانیان متعمدانه تجاوز به برخی زنان و دختران را در دی وی دی هایی به تصویر کشیدند و این دی وی دی ها را برای خانواده این زنان و دختران ارسال کردند...ابعاد این جنایت بسیار زیاد است اما چون خانواده های قربانیان برای حفظ آبرویشان از افشای چنین جنایاتی خودداری می کنند نمی توان آمار دقیقی را در این زمینه ارائه کرد.»

به گزارش پایگاه خبری ایلاف، سخنگوی رسمی کمپین ملی حشد در ادامه از آمریکا، دولت عراق و سازمان های بین المللی خواست برای معالجه روانی زنان قربانی برنامه ریزی کنند زیرا بی توجهی به این موضوع مهم می تواند اوضاع را دشوارتر کند و سبب بروز مشکلات اجتماعی بیشتر شود.
سازمان ملل متحد نیز به مناسبت روز جهانی زن خواستار پاسخگویی به مطالبات یک میلیون و 260 هزار زن آواره در عراق شد و شرایط این زنان را بسیار دشوار خواند.

سازمان عفو بین الملل اواخر سال گذشته در گزارشی اعلام کرده بود بسیاری از قربانیان جنسی داعش در سنین 14 و 15 سال و حتی کمتر هستند، این زنان و دختران به دلیل افتادن در دام بردگی جنسی زندگی خود را باخته اند.

5252

کد N761523