به مناسبت روز جهانی زن؛

"بیش از 200 زن ترکمن عراق در اسارت داعشی‌ها هستند"

به مناسبت روز جهانی زن، رئیس جبهه ترکمن‌های عراق از اسارت بیش از 200 زن ترکمن به دست گروه تروریستی داعش و انتظار آنان برای نجات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مستقل رای الیوم، ارشاد صالحی، رئیس جبهه ترکمن‌های عراق در سخنرانی به مناسبت روز جهانی زن در شهر کرکوک واقع در شمال عراق که از سوی اتحادیه زنان ترکمن عراق ترتیب داده شده بود، گفت: این روز ویژه برای زنان ترکمن غم‌انگیز است. تروریست‌های داعش تعدادی از زنان ما را از محل زندگی‌شان در موصل و تلعفر ربوده و به آنها تجاوز کرده و تعدادی را به قتل رسانده‌اند. صدها زن باردار ترکمن که از موصل و تلعفر گریختند، در مسیر جان خود را حین زایمان از دست دادند و نوزادان بسیاری نیز در این فرار از بین رفتند.

صالحی با اشاره به سکوت رسانه‌های جهان درخصوص وضعیت اسفبار زنان ترکمن گفت: ما چهره‌های سیاسی عراق در تمامی کنفرانس‌های مربوط به حقوق بشر در خارج عراق شرکت کرده و به موضوع زنان عراقی پرداختیم اما رسانه‌های خارجی و عربی هرگز به مشکلات زنان ترکمن نپرداختند و ما فکر می‌کنیم که هدف‌های سیاسی پشت این مساله است.

در این مراسم که به مناسبت روز جهانی زن در کرکوک برگزار شد، یک نمایشگاه نقاشی زنان ترکمن نیز برگزار شد.

یکی از شرکت‌کنندگان در این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی گفت: زن عراقی و به ویژه زنانی که فرزندان خود را فدای وطن کرده‌اند، در شرایط سختی زندگی می‌کنند. آنان با وجود از دست دادن فرزندان، همسران و برادران خود با خطر تروریسم مواجه هستند.

انتهای پیام

کد N761508