/نیم‌نگاهی به تحقق شعار سال 93/

حیدرپور: کاهش 20 درصدی وابستگی به نفت حرکتی جهادگونه است

سیاسی

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: عزم ملی و مدیریت جهادی در راستای این است که اقتصاد مقاومتی در کشور نهادینه شود.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، بابیان اینکه در سال جاری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی توانستیم دو گام اساسی برداریم، اظهار کرد: امسال وابستگی به درآمدهای نفتی نسبت به پایان سال گذشته که بالای 50 درصد بود، برای سال 94 به 30 درصد کاهش پیداکرده است.

وی افزود: امسال همچنین مجموع فرآیندهای اداره کشور از طریق درآمدهای مالیاتی نسبت به سنوات قبل به‌خوبی اجرا شد و برای سال 94 هم به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده است که کشور را بر اساس درآمدهای مالیاتی اداره کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: کاهش 20 درصدی وابستگی به نفت در عرض یک سال و افزایش تأمین هزینه‌های اداره کشور از طریق مالیات یک حرکت جهاد گونه است.

وی تصریح کرد: در عرصه فرهنگ‌ سازی نیز مردم نیز در خصوص انتقال از اقتصاد نفتی به اقتصاد مالیاتی استقبال خوبی داشتند و درزمینهٔ نیازمندی‌های فرهنگی به‌خوبی پیش رفتند.

نماینده مردم شهرضا افزود: برخی جاها درسطح مدیریت‌ها تصمیماتی که باید گرفته می‌شد به‌کندی صورت ‌گرفت ولی درمجموع همه خود را با این حرکت جهادی همراه کردند و انتظار می‌رود که در آینده نیز شیوه‌های مدیریتی را به‌گونه‌ای اصلاح کنیم که کارها و تصمیمات با شتاب بیشتری عملی شود و کار مردم به تعویق نیفتد.

وی ادامه داد: سرعت بخشیدن به کارهای مردم عملی کردن تصمیمات در افزایش زمینه‌های پویایی اقتصاد و افزایش تولید ناخالص ملی تأثیر دارد.

این نماینده مجلس هم‌چنین در خصوص اقتصاد مالیاتی گفت: در بودجه‌ای که نوشته‌شده است و با اصلاح بخش‌هایی از مقررات مالی دولت، ساز کارهایی دیده‌شده که اگر قرار است تکیه‌ای به نفت داشته باشیم برای تولید نفت به‌منظور تبدیل و فروش محصول تبدیل‌شده باشد، نه نفت خام.

حیدرپور خاطرنشان کرد: مجلس تمام تلاش خود را بکار گرفت تا وابستگی به در آمدهای نفتی را کاهش بدهد و اداره کشور را بیشتر بر اساس درآمدهای مالیاتی و عوارضی تأمین شود.

انتهای پیام

کد N761469