پوردستان: رهبری نسبت به وضعیت سربازان دغدغه ویژه‌ای دارند

داعش

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، گفت: مقام معظم رهبری دغدغه ویژه‌ای نسبت به وضعیت سربازان دارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در هفتمین جشنواره جوان سرباز ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: من هر بار که خدمت مقام معظم فرماندهی کل قوا مشرف شده‌ام یکی از سفارشات ایشان درباره سربازان بوده است و دغدغه خاص و عنایت ویژه‌ای نسبت به وضعیت سربازان دارند.

وی با بیان این‌که سخت‌ترین کارها در پادگان به عهده سربازان است، گفت: به حمدالله سربازان ما در پادگان‌ها با ایمان و اعتقاد خود کار را به خوبی پیش می‌برند. زمانی گفته می‌شد که سرباز برای امنیت مرز است اما بهتر است بگوییم که سرباز مرز امنیت است و هرجا سربازی گذاشته شود استقلال، امنیت و تمامیت ارضی وجود دارد.

پوردستان ادامه داد: در همه فرهنگ‌ها سرباز احترام و قداست ویژه‌ای دارد. در دین ما و کلام و سیره ائمه (ع) نیز این مطلب وجود دارد و بزرگان دین گفته‌اند که جایگاه سربازی را از خدا طلب کنید. عزت دین به وجود سرباز است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به رشادت‌های سربازان در هشت سال دفاع مقدس، یادآور شد: ما در دفاع مقدس شاهد بودیم که سربازان در مقاطع حساس چه می‌کنند. نزدیک به 40 هزار نفر از 47 هزار شهید ارتش سرباز هستند و این نشان از علاقه، شور و احساس سربازان دارد.

وی در ادامه بیان کرد: یکی از مسئولین از من می‌پرسید که با وجود تبلیغات مختلف، اینترنت، ماهواره و رفاه آیا سربازان ما امروز هم مثل دوران جنگ به میدان می‌آیند یا نه، که من گفتم اگر جلوتر از آن زمان نباشند عقب‌تر نیستند و مثالی برای او زدم که اینجا آن‌را خواهم گفت.

پوردستان افزود: بعد از آن‌که داعش از مرزهای غربی عراق به سرعت به شرق این کشور و نزدیکی مرزهای ما رسید نیروی زمینی در مرزهای غربی خودمان مستقر شد. در بازدیدی که داشتم سنگرها را که می‌دیدم با نام شهید فلانی و شهید فلانی و... نام‌گذاری شده بود. پرسیدم این اسامی کدام شهداست؟ که مسئول آن بخش به من گفت خود سربازان نامشان را با عنوان شهید بالای سنگرها گذاشته‌اند و وقتی پرسیدم چرا این کار را کردید گفتند ما به اینجا نیامدیم که بازگردیم بلکه آمده‌ایم شهید شویم و می‌خواهیم اجازه دهید تا از مرز عبور کرده و به سراغ داعش برویم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پایان اظهار کرد: حضور سربازان در پادگان‌ها وقت تلف کردن نیست و آنها آموزش های زیادی می‌بینند. همچنین وجود سرباز در پادگان برای جامعه و مردم امنیت روانی می‌آورد و در بعد فرامنطقه‌ای بازدارندگی ایجاد می‌کند.

انتهای پیام

کد N761209