براساس گزارش‌های انگلیسی؛

3000 تونسی به داعش پیوسته‌اند

تونس

رسانه‌های انگلیسی طی گزارشی اعلام کردند که تاکنون حدود 3000 تونسی برای ورود به جنگ سوریه و عراق به اعضای داعش پیوسته‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی المنار، رسانه‌های انگلیسی در گزارشی اعلام کردند که حدود 3000 تونسی تاکنون برای ورود به جنگ‌های کنونی سوریه و عراق به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند که مرحله اول این عضوگیری از طریق شبکه‌های اجتماعی و مرحله دوم آن از طریق ورود این افراد از طریق مرزهای لیبی صورت گرفته است که این افراد پس از گذراندن دوره نظامی از طریق مرز ترکیه وارد سوریه شده‌اند.

خلیل، جوان 24 ساله تونسی در اعترافات خود گفته که در جنگ موصل در کنار داعش جنگیده و قبل از اینکه به کشورش بازگردد از ناحیه پا زخمی شده است.

این جوان تونسی اقرار کرده که شش ماه پس از پیوستن خود به داعش نسبت به ماهیت و حقیقت داعش دچار شک و تردید شده است.

با وجود محکومیت‌ها و هشدارهای جامعه مدنی تونس، حزب‌ها و رهبران دولتی این کشور نسبت به اعزام جوانان تونسی به جنگ سوریه، باز هم مساله عضوگیری داعش و پیوستن جوانان تونسی به اعضای گروه تروریستی داعش ادامه دارد.

سوالی که ذهن همگان را به خود مشغول کرده است چگونگی عضوگیری گروه تروریستی داعش از افراد خارجی است آن هم در شرایطی که بسیاری از کشورها برای جلوگیری از این اتفاق اقدامات شدیدی را اتخاذ کرده‌اند.

کارشناسان نسبت به خطرات بازگشت افراد مسلح که برخی از آنها داوطلبانه و برخی دیگر برای گسترش نفوذ داعش و تشکیل گروهک‌های تروریستی به کشور خود بازمی‌گردند، هشدار دادند.

انتهای پیام

کد N761070