روحانی در کنگره ملی بزرگداشت روز شهید:

ملتی که الگویش کربلاست، در برابر دشمن سر خم نمی‌کند

سیاسی

رئیس‌جمهور با بیان اینکه کربلا الگوی ما در دفاع مقدس بوده است، تاکید کرد: ملتی که الگویش حضرت امام حسین (ع) و تاریخ عاشورا و کربلاست، هرگز در برابر زورگویان سر خم نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی در دومین کنگره ملی بزرگداشت روز شهید با تاکید بر اینکه کربلا الگوی بزرگ انقلاب اسلامی در دفاع مقدس بوده است، گفت: حادثه عاشورا امروز و فردا نیز الگوی ما خواهد بود و ملتی که الگویش حضرت امام حسین(ع) و تاریخ عاشورا و کربلاست، هرگز در برابر زورگویان سر خم نمی‌کند و تسلیم نمی‌شود، بلکه مقاومت می‌کند و خداوند نیز این ملت را پیروز خواهد کرد.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه ایران قصد تجاوز به هیچ سرزمینی ندارد، گفت: در عین حال مردم کشور ما از عزت و خاک خود با تمام وجود دفاع خواهند کرد.

رئیس‌جمهور گفت: ما مظلومانه و اخلاقی می‌جنگیم، رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس، مظهر اخلاق اسلامی، انسانی در عمل و میدان جنگ بودند.

روحانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با ایثار به پیروزی رسید، تاکید کرد: ایثار یعنی اولویت قرار دادن و ترجیح دادن منافع و مصالح ملی و ارزش‌ها و آرمان‌ها بر منافع شخصی، جناحی و گروهی.

ادامه دارد...