تاکید آیت‌الله عیسی قاسم بر آغاز فوری اصلاحات در بحرین

بحرين

روحانی شیعه برجسته بحرین در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچ‌ کس حق ندارد در شرایط کنونی کشور مدعی شود که اوضاع سیاسی کشور به طور کامل اصلاح شده و فساد به طور مطلق در کشور وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی المنار، آیت‌الله عیسی قاسم، روحانی برجسته شیعی بحرین در سخنانی اظهار کرد: هر کس مدعی شود که فساد در کشور وجود ندارد، با این سخن خود در واقع به نوعی بر وجود فساد تاکید کرده است چراکه بسیاری از کشورهای خارجی همانند شخصیت‌های مخالف داخل بحرین و بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی و حقوق بشر بازداشت‌ شخصیت‌های سیاسی از جمله شیخ علی سلمان و افرادی را که به طور مسالمت‌آمیز خواهان حقوق خود و برقراری عدالت هستند، محکوم کردند و آزادی هرچه سریعتر آنها را خواستار شدند که این خود دلیلی بر اثبات اوضاع بد کشور است.

آیت‌الله عیسی قاسم در ادامه تصریح کرد: اگر روند برقراری اصلاحات در کشور به تاخیر بیفتد فاجعه ملی اتفاق خواهد افتاد که همه طرف‌ها در کشور متحمل ضرر می‌شوند. پس در نتیجه باید اصلاح و ترتیب امور همین امروز اتفاق بیفتد. برای برقراری عدالت و صلح و پاسخ به ندای جهان برای برقراری صلح و در نظر گرفتن مصلحت کشور و اداره امور آن هم بدون نیاز به کمک کشورهای خارجی همین امروز باید وارد عمل شد و آن را به فردا موکول نکرد.

انتهای پیام

کد N760987