آقامحمدی:

ساز و کار رفع مشکلات اقتصادی را باید در درون کشور جستجو کرد

سیاسی

خرم آباد - نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: سازوکار رفع مشکلات اقتصادی را باید در درون کشور جستجو کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم آقامحمدی عصر دوشنبه در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان در محل دانشگاه لرستان در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه امکان رسیدن به توافق برد - برد وجود دارد گفت: ما با دشمنی مواجه هستیم که به هیچ عهد و پیمانی وفادار نمانده و اصلا نمی توان به آن اعتماد کرد مگر اینکه خلاف این قضیه ثابت شود که آمریکاییها از خوی شیطانی خود بازگشته اند.

آقامحمدی با بیان اینکه ذات کسی که مشغول مذاکره با آن هستیم ذاتی شیطنت آمیز است، افزود: اگر صحبت های هفته قبل دولتمردان آمریکایی را مرور کنیم متوجه می شویم که آنها قصد دست برداشتن از اذیت ایران برنمی دارند.

وی اظهار داشت: آمریکایی ها از ما می خواهند که به آنها اطمینان دهیم سلاح هسته ای نمی سازیم و ما نیز از آنها می خواهیم حقوق هسته ای ما را به رسمیت بشناسند و علاوه بر لغو تحریمها حق غنی سازی در موارد صلح آمیز را به صورت علنی و آشکار به ما بدهند.

وی با بیان اینکه بعید می دانم طرف مذاکره کننده به توافق برد - برد تن دهد، عنوان کرد: متاسفانه بعضی از دولتمردان ما طوری برخورد کرده اند که شرایط اقتصادی کشور به گونه ای است که حتما ایران به این توافق نیاز دارد و این موضوع خوی تجاوزگری طرف مقابل را به طمع انداخته و آنها اکنون در زمین ما در حال بازی هستند.

تیم مذاکره کننده خود را تقویت کند

آقامحمدی در پاسخ به این سوال که «مجلس تا چه زمانی از تیم مذاکره کننده کشور حمایت می کند» گفت: نمایندگان مجلس در طرحی یک فوریتی که به مجلس ارائه کرده اند بیان داشته اند که اگر طرف مذاکره کننده حقوق ما را به رسمیت نشناسد و تحریم جدیدی علیه کشور وضع کند ما نیز به سمت لغو توافق نامه ژنو خواهیم رفت.

وی با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده مورد حمایت مجلس و رهبری است بیان داشت: ما با تیم مذاکره کننده مشکلی نداریم و تیم مذاکره کننده خائن نیستند ولی از شیطنت های پیرامون مذاکرات واهمه داریم و از تیم مذاکره کننده می خواهیم هوشیار باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای افزود: در زمان مذاکرات از تیم ایران تنها پنج نفر حضور داشت و این در حالی است که حدود ۴۰ نفر از آمریکایی ها در جریان مذاکرات حضور داشتند با اینکه در ایران متخصصان هسته ای زیادی وجود دارد.

آقامحمدی ادامه داد: حضور دکتر صالحی در جمع تیم مذاکره کننده برای ما یک قدرت خواهد بود لذا ما این ایراد را به تیم مذاکره کننده می گیریم که خود را تقویت کنند چرا که آنها در خانه دشمن در حال مذاکره هستند.

وی ایران را کشوری با سرمایه های فراوان دانست و گفت: خداوند مواهب زیادی به کشور ما عطا کرده است لذا اگر روی داشته هایمان کار کنیم و با برنامه ریزی از تولیدات خودمان استفاده کنیم می توانیم کشور را به خوبی اداره کرده و تحریم ها نمی توانند روی کشور اثر بگذارند.

سازوکار رفع مشکلات کشور را بایستی در درون کشور جستجو کرد

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: تشکیل کمیسیون اقتصاد مقاومتی در مجلس در راستای کمک به دولت بوده و اکنون دولت و تیم مذاکره کننده هم به این نتیجه رسیده اند که آمریکا مشکل گشای کار ما نیست.

آقامحمدی اضافه کرد: اگر این موضوع درست باشد که دولت تورم را مهار کرده و آن را به زیر ۲۰ درصد رسانده است بنابراین وجود تحریم ها نمی تواند روی اقتصاد کشور تاثیر بگذارد پس نباید از تحریم ها واهمه داشت.

وی یادآور شد: سازوکار رفع مشکلات کشور را باید در درون کشور جستجو کرد و برنامه سند چشم انداز ۲۰ ساله برنامه خوبی است که دولت قبل نتوانست آن را به خوبی اجرا کند لذا دوباره باید به این سمت و سو حرکت کرد.

تقسیم بودجه اصلا عادلانه نیست

آقامحمدی نیز به اقدام بانک مرکزی برای حذف نماد هسته ای کشور از اسکناس های جدید اشاره کرد و افزود: این نشان انرژی هسته ای بزرگترین افتخار برای کشور بوده و برداشتن این آرم یک خیانت آشکار به خون همه شهدا به ویژه شهدای هسته ای خواهد بود.

موضوع دیگری که در این نشست مطرح شد بحث توزیع بودجه استان در سال ۹۴ بود و هر کدام از نمایندگان حاضر در این نشست به سوالات مطرح شده در این خصوص پاسخ دادند.

در ابتدا از نماینده مردم خرم آباد در مجلس این سوال پرسیده شد که توزیع بودجه و اعتبارات برای سال ۹۴ تا چه اندازه عادلانه بوده است که آقامحمدی در پاسخ گفت: در توزیع بودجه سال آینده برای لرستان اعتبارات بیشتری نسبت به سال گذشته تخصیص یافت ولی تقسیم بودجه اصلا عادلانه نیست.

آقامحمدی افزود: با تلاش مجمع نمایندگان استان بحث ماده ۱۸۰ که سال ها مرده بود دوباره جان گرفته بطوریکه سال گذشته ۱۵۴ میلیارد تومان در بحث ماده ۱۸۰ به استان اختصاص یافت و امسال نیز این رقم به ۲۶۹ میلیارد تومان رسید.