والس درباره پیروزی راست‌گرایان در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه هشدار داد

فرانسه

نخست وزیر فرانسه هشدار داد حزب راست افراطی جبهه ملی ممکن است در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017 پیروز شود و سیاست‌های این حزب برای فرانسه یک فاجعه به بار خواهد آورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مانوئل والس، نخست وزیر فرانسه گفت: آیا فکر نمی‌کنید حزب جبهه ملی که 25 درصد رای در انتخابات اروپا کسب کرده و شاید 30 درصد رای نیز در انتخابات محلی به دست آورده ممکن است در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه پیروز شود.

وی افزود: از نظر من این حزب نه در سال 2022 و نه در سال 2029 بلکه در سال 2017 می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود.

به گفته نخست وزیر فرانسه نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد حزب جبهه ملی فرانسه در انتخابات محلی این کشور از 22 تا 29 مارس نتایجی بی‌سابقه کسب خواهد کرد.

یک نظرسنجی انجام شده از سوی شرکت آپی نیونوی که نتایج آن روز جمعه منتشر شد نشان داد: در دور نخست انتخابات محلی ماه مارس فرانسه حزب جبهه ملی 28 درصد رای و حزب راست گرای یوام پی 29 درصد رای کسب خواهند کرد.

مانوئل والس که سال گذشته میلادی هشدار داده بود حزب راست افراطی در دروازه ورود به قدرت در فرانسه قرار دارد در این مصاحبه تاکید کرد: من نگران کشورم هستم من نگران هستم که کشور من در مواجهه با حزب جبهه ملی در هم بشکند.

مانوئل والس همچنین گفت: هر اتفاقی که رخ دهد ما باید با حضور بسیار بیشتر از هر زمان در پای صندوق‌های رای اطمینان حاصل کنیم که آرای حزب جبهه ملی کمتر خواهد بود.

نخست وزیر فرانسه همچنین تصریح کرد: برنامه سیاسی راست گرایان افراطی این است که از منطقه یورو خارج شوند، سیاست کشاورزی مشترک را کنار بگذارند و این یک فاجعه برای کشور من خواهد بود و فرانسه را ویران خواهد کرد.

این اظهارات نخست وزیر فرانسه در حالی مطرح می شود که انتظار می‌رود حزب سوسیالیست حاکم در این کشور عملکرد ضعیفی در انتخابات محلی داشته باشد. اما با این حال نخست وزیر فرانسه تاکید کرد که بدون هیچ تردیدی او بعد از این انتخابات نیز همچنان به کار در پستش ادامه خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: من به ماموریت خود که از سوی رئیس جمهور به من ابلاغ شده تا به اصلاح کشورم بپردازم ادامه خواهم داد.

انتهای پیام

کد N760485