تظاهرکنندگان لیبیایی پرچم‌های آمریکا، انگلیس، ترکیه و قطر را آتش زدند

تظاهرکنندگان لیبیایی پرچم‌های آمریکا، انگلیس، ترکیه و قطر را به نشانه اعتراض در شهر البیضاء آتش زدند تا مخالفت خود را با حمایت این کشورها از گروه‌های تروریستی از جمله "اخوان المسلمین" نشان دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سوریه الآن، تظاهرکنندگان لیبیایی که در میدان شهر البیضاء تجمع کرده بودند، ضمن محکوم کردن موضعگیری حمایتی کشورهای آمریکا، انگلیس، ترکیه و قطر از گروه‌های تروریستی، پرچم‌های این کشور را آتش زده و شعارهایی در حمایت و تایید ارتش این کشور که در حال حاضر وارد نبرد با این گروه‌های تکفیری در نقاط مختلف لیبی شده، سر دادند.

تظاهرکنندگان، از سازمان ملل خواستند، ممنوعیت تسلیح ارتش لیبی را بردارد و از این ارتش در نبرد با تروریست‌ها حمایت کند.

همچنین آنان مخالفت خود را با مذاکرات کنونی لیبی در مراکش اعلام کردند.

گزارش‌های رسانه‌ها و اظهارات مقامات لیبی حاکی از دخالت کشورهای غربی و حمایت شیوخ قطر و دولت رجب طیب اردوغان در ترکیه از این گروه‌های تروریستی و تسلیح آنان و شبه نظامیان مسلحی است که از زمان آغاز حمله پیمان ناتو به این کشور در سال 2011 در کشور پراکنده شده است.

از طرف دیگر منبعی در ارتش لیبی از کشته شدن یکی از برجسته‌ترین رهبران گروه تروریستی انصارالشریعه به دست نیروهای ارتش این کشور در محور "بازار الحوت" شهر بنغازی واقع در شرق لیبی خبر داد.

این منبع افزود: نیروهای ارتش توانستند فردی که فتح الله ناصر الکرامی خوانده می‌شد را پس از زخمی شدن در درگیری‌های امروز بازداشت کنند این فرد در اثر شدت جراحت‌ها کشته شد.

این منبع افزود: الکرامی از اهالی شهر مصراته بود که با هدف شرکت در صفوف گروه‌های تروریستی و افراطی به شهر بنغازی آمده بود.

انتهای پیام

کد N760381