امیر شاه صفی:

اشتباهات انسانی پروازها باید صفر شود/ تأثر رهبر انقلاب از حوادث

سیاسی

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: کل کارکنان نیروی هوایی باید تلاش کنند تا پروازهای نیروی هوایی ارتش بدون سانحه انجام شود که سهم این تلاش در معاونت عملیات و معاونت ایمنی و بازرسی از همه پررنگ‌تر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه‌‌صفی در چهارمین همایش مشترک عملیات ایمنی و بازرسی نهاجا گفت: کل کارکنان نیروی هوایی باید تلاش کنند تا پروازهای نیروی هوایی ارتش بدون سانحه انجام شود که سهم این تلاش در معاونت عملیات و معاونت ایمنی و بازرسیف از همه پررنگ تر است.

وی به بررسی علل اصلی سوانح هوایی پرداخت و افزود: خیلی از سوانح هوایی به دلیل اشتباهات انسانی است؛ همانند یک دستور بد یا ناپخته که می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری را به وجود آورد.

امیر شاه‌صفی راه‌ حل اصلی پیشگیری از این سوانح را بالا بردن دانش خلبانان و پرسنل فنی دانست و تصریح کرد: عمده تمرکز فرماندهان و مسئولین یگان‌ها و نیز خلبانان و پرسنل فنی، باید روی بالا بردن اطلاعات و دانش پروازی و نیز به روز بودن این اطلاعات باشد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش به نقش معنویت در پیشگیری از سوانح اشاره کرد و گفت: یکی از راه های جلوگیری از بروز حوادث و خطاهای انسانی، بالا بردن سطح معنویت در بین کارکنان و خانواده های آنان است.

وی به نقل از سردار شیرازی رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا گفت: مقام معظم رهبری بارها تأکید کرده‌اند که هر زمان که سانحه‌ای برای یکی از خلبانان نیروی هوایی می‌افتد، ایشان به شدت متأثر می‌شوند و این اتفاق وظیفه معاونت‌های مختلف نیرو مانند عملیات و ایمنی و بازرسی را سنگین‌تر می‌کند.

در پایان امیر شاه‌صفی ابراز امیدواری کرد، با رعایت دقیق نکات ایمنی و تلاش شبانه روز کارکنان خدوم نیروی هوایی، سال آینده سالی بدون حادثه هوایی برای کل کشور باشد.