عمار حکیم: جنگ آزادسازی صلاح‌الدین، جنگ بازپس‌گیری عزت عراق است

عراق

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق ضمن تاکید بر اینکه جنگ آزادسازی صلاح‌الدین جنگ بازپس‌گیری کرامت و بزرگی این کشور است، گفت: کسانی که با طرح آشتی ملی مخالفند به اختلافات میان عراقی‌ها دامن می‌زنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در دیدار با برخی اصاحاب رسانه در بغداد گفت: کسانی که با طرح آشتی ملی مخالفند کسانی‌اند که به اختلافات میان عراقی‌ها دامن می‌زنند و از آن سوءاستفاده می‌کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه عراق به تدوین قوانینی برای جرم دانستن تحریک اختلافات طایفه‌ای و قومی نیاز دارد، گفت: عراق همچنین به طرح سیاسی نیاز دارد که به همگان اطمینان و آرامش بدهد.

حکیم افزود: وجود اختلافات مساله‌ای طبیعی است اما باید آن را اداره کرد. ائتلاف اتحاد ملی عراق نیز خواهان افزایش روابط با تمامی گروه‌های سیاسی کشور است.

وی گفت: جنگ «لبیک یا رسول‌الله» (جنگ آزادسازی صلاح‌الدین) جنگ بازپس‌گیری کرامت و بزرگی عراق است.

او بر اهمیت روابط دوستی با ایران و بقیه کشورهای همجوار تاکید کرد و از رسانه‌های عراقی خواست تا به مسوولیت خود در سایه اوضاع وخیم امنیتی و اقتصادی عراق عمل کنند.

حکیم بر اهمیت نقش رسانه‌ها در احیای همبستگی ملی و حل اختلافات میان جامعه عراق تاکید کرد و از آنها خواست تا قهرمانی‌های نیروهای مردمی را هم پوشش بدهند.

وی گفت: نباید اشتباهاتی که یک نفر مرتکب شده است را به تمامی نیروهای مردمی تعمیم داد.

انتهای پیام

کد N759960