رهبر مسیحیان مارونی:

توافق ایران و1+5 تاثیر بسزایی در حل مشکلات منطقه دارد

انرژي هسته‌يي,مذاكرات ايران و گروه 1 5

محمد فتحعلی، سفیر کشورمان در بیروت با بشاره راعی، رهبر مسیحیان مارونی لبنان، انطاکیه و مشرق زمین ملاقات و در خصوص تحولات این کشور و منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بشاره راعی در این ملاقات با تاکید بر شرایط حساس کنونی لبنان و منطقه و با اشاره به مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با مجموعه کشورهای 5+1 ابراز امیدواری کرد که این مذاکرات در اسرع وقت به نتیجه لازم برسد و اظهار کرد: بدون شک توافق جمهوری اسلامی ایران با کشورهای 5+1 تاثیر بسزایی در حل مشکلات منطقه و لبنان خواهد داشت.

رهبر مسیحیان لبنان بر ضرورت همگرایی بیشتر کشورهای منطقه با یکدیگر جهت مقابله با تهدیدات موجود تاکید ورزید و اظهار کرد: همگرایی میان کشورهای منطقه بسیار حائز اهمیت بوده و کشور لبنان نیز می‌تواند در موضوع انتخابات ریاست جمهوری، از این همگرایی بهره‌مند شود.

فتحعلی نیز ضمن تشریح آخرین وضعیت تحولات منطقه، به تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران جهت ایجاد همگرایی بیشتر در میان کشورهای منطقه اشاره و اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران گام‌های زیادی برای تقویت روابط خود با دیگر کشورها برداشته و معتقد است مشکلات منطقه باید توسط کشورهای منطقه حل و فصل شود.

انتهای پیام

کد N759921