پنجم اردیبهشت ماه 94

«سعید مرتضوی» در دادگاه از خود دفاع می‌کند

سعيد مرتضوي, دادگاه كيفري استان تهران

سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران گفت که پنجم اردیبهشت ماه سال آینده، جلسه رسیدگی به اتهامات سعید مرتضوی در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران برگزار می‌شود.

محسن افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: مطالعه پرونده توسط قضات شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران به پایان رسیده و قاضی کشکولی پنجم اردیبهشت ماه سال 94 را برای برگزاری جلسه دادگاه تعیین کرده است.

بر اساس این گزارش، افتخاری پیش از این به ایسنا گفته بود که آن بخش از پرونده قضات کهریزک که مربوط به محکومیت جزای نقدی مرتضوی می‌شود و دیوان عالی از آن ایراد گرفته بود به شعبه هم‌عرض - شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران - ارسال شده است.

سعید مرتضوی در پرونده کهریزک علاوه بر اتهام «مشارکت در بازداشت غیرقانونی»، اتهام دیگری مبنی بر «معاونت در تنظیم گزارش خلاف واقع از طریق امر یا ترغیب ماموران مربوطه به تنظیم گزارش خطاب به خود» داشت که شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران در همین رابطه سعید مرتضوی را به پرداخت 200 هزار تومان جزای نقدی محکوم کرد.

شعبه 38 دیوان عالی کشور به این قسمت از پرونده ایراد گرفت و به همین دلیل پرونده را برای رسیدگی ماهوی در شعبه هم‌عرض، به دادگاه کیفری استان تهران ارسال کرده است.

بخش دیگری که قرار است در این شعبه مورد رسیدگی قرار گیرد، در ارتباط با شکایت اولیای‌دم مرحوم روح الامینی (از کشته‌شدگان بازداشتگاه کهریزک) به اتهام معاونت در قتل است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین 24 دی ماه بیان کرد که بخشی از پرونده گزارش تحقیق و تفحص مجلس در خصوص سازمان تامین اجتماعی با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است.
کد N759773