تظاهرات ده‌ها هزار نفری اسرائیلی‌ها علیه نتانیاهو

نتانياهو

ده‌ها هزار تن از مردم اسرائیل علیه نخست‌وزیر خود در تل‌آویو دست به راهپیمایی اعتراضی زده و 10 روز پیش از انتخابات پارلمانی در اسرائیل خواستار تغییر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این تظاهرات که توسط سازمان «میلیون هندز» سازماندهی شده بود کمپینی برای توافقات صلح میان اسرائیل و فلسطین و ایجاد کشور فلسطین است.

پلیس اعلام کرد که بیش از 25 هزار معترض در میدان اسحاق رابین تل‌آویو تجمع کرده بودند. سازمان دهندگان این اعتراض نیز گفتند که ده‌ها هزار تن در این راهپیمایی اعتراضی شرکت کردند.

یکی از سازمان‌دهندگان در این باره گفت: این تظاهراتی از سوی شهروندان اسرائیلی است که خواستار تغییر سیاست‌گذاری‌ها و توافق صلح میان اسرائیل و فلسطین هستند. دولت کنونی اسرائیل در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی ناکام مانده و نتوانسته در اوضاع امنیتی هم بهبودی حاصل کند، اسرائیل فروپاشیده است.

این تظاهرات یکی از بزرگترین راهپیمایی‌های اعتراضی علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل است که قصد دارد در انتخابات 17 مارس 2015 شرکت کند و دولت راست‌گرایش با نارضایتی عمیق مردم روبه‌رو است.

یکی از سازمان‌دهندگان این تظاهرات گفت: ما امیدواریم که جناح چپ بار دیگر دولت را به دست بگیرد.

حزب لیکود نتانیاهو در نظرسنجی‌ها با حزب صهیون شانه به شانه است.

مئیر داگان، رئیس سابق موساد نیز به این تظاهرات پیوست و علیه نتانیاهو به سخنرانی پرداخت و گفت: اسرائیل دشمنانی دارد اما من از آنها نمی‌هراسم. آنچه من را می‌ترساند، رهبری کنونی اسرائیل است.

معترضان همچنین در جریان این راهپیمایی اعتراضی فریاد می‌زدند: «بی‌بی برو خونه!».

انتهای پیام

کد N759747