تولیت آستان حضرت معصومه(س):

پیروزی عراق در برابر دشمنان مرهون هدایت مرجعیت شیعه است

عراق,مراجع تقليد

تولیت آستان حضرت معصومه(س) با بیان این‌که «با فضل خدا و هدایت مرجعیت شیعه، قیام مردم عراق در برابر استعمارگران نتیجه داد» گفت: ما امروز شاهد به ثمر نشستن تلاش مرجعیت و حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران ملت عراق هستیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد سعیدی در دیدار جمعی از مدیران و خادمان عتبه حسینی افزود: حضور روحانیت و علما در شئون مختلف عراق و مقابله با جریان‌های تکفیری و داعش که در کنار ملت و دولت حضور دارند، امری مبارک و پرخیر و برکت است.

وی با بیان این‌که «رهبری دینی و حمایت مردم در تعظیم شعائر الهی چون اربعین حسینی به برکت اهل بیت(ع) و همت بلند ملت عراق است» تصریح کرد: تا زمانی که همه ما در ایران و یا عراق، خط قرآن و عترت را دنبال کنیم و بدون هراس از دشمنان و استکبار در این مسیر خود را حفظ کنیم، روز به روز به توفیقات جدید دست خواهیم یافت.

وی با تقدیر از مدیریت تولیت عتبات عالیات در شهر مقدس کربلا در خدمت‌رسانی به زائران کربلا و تلاش در مسیر برقراری تعامل با آستان‌های مقدس معصومین(ع)، گفت: این حرکت مبارک و با اهمیتی است که موجب افزایش کیفی خدمت رسانی به زائران و نشر معارف اهل بیت(ع) خواهد شد.

سعیدی برگزاری جشنواره سالیانه مهرجان ربیع الشهاده در کربلا را مورد توجه قرار دارد و خاطرنشان کرد: شایسته است ناظران و کارشناسانی، امور جاری در این جشنواره را بررسی و ارزیابی کنند تا نقاط قوت آن تقویت و نقاط ضعف آن نیز برطرف شود.

وی گفت: حضور در محضر اهل بیت(ع) و خدمت به زائران و شیفتگان معصومین، نعمت بزرگ الهی است که باید تمام استفاده را از این حضور ببریم و لحظه لحظه‌های آن را غنیمت شماریم.

انتهای پیام

کد N759707