ارتش رژیم صهیونیستی تظاهرات زنان فلسطینی را با خشونت متفرق کرد

ارتش رژیم صهیونیستی تظاهرات زنان را که از سوی نهادهای زنان فلسطینی در ایست بازرسی "قلندیا" در کرانه باختری برگزار شد، با گاز اشک‌آور متفرق کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، شرکت‌کنندگان در این تظاهرات اعلام کردند که این تظاهرات به مناسبت روز جهانی زن برگزار شد و زنان فلسطینی به سمت ایست‌بازرسی قلندیا رفتند که شهر قدس را از سایر مناطق کرانه باختری جدا می‌کند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات با در دست داشتن پلاکاردهایی خواهان پایان اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی و همچنین خواهان فراهم کردن عدالت در جامعه فلسطینی شدند.

خانم "خالده جرار" از نمایندگان در شورای قانون‌گذاری فلسطین در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که این تظاهرات از سوی نهادهای مختلف زنان برگزار شد و آنها ایست‌بازرسی قلندیا را برای برگزاری تظاهرات انتخاب کردند تا تاکید کنند که زن فلسطینی برای ادامه مبارزه خود علیه اشغالگری‌ها اسرار دارد.

نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی نیز به سمت شرکت‌کنندگان در این تظاهرات که به سمت ایست‌بازرسی قلندیا نزدیک شدند، گاز اشک‌آور و اسپری فلفل شلیک کردند. منابع پزشکی نیز عنوان داشتند که چندین زن بر اثر استنشاق گاز اشک‌آور دچار حالت خفگی شدند.

انتهای پیام

کد N759614