شعار سال 93 رهبری تا چه اندازه محقق شده است؟محمدجواد حق‌شناس پاسخ می دهد

اقتصادوفرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی شعار سال 93

محمد جواد حق شناس گفت:اقدامات دولت در راستای شعار "اقتصاد و فرهنگ ،با عزم ملی و مدیریت جهادی" اقدامات مثبتی بوده است.

محمدجواد حق‌شناس،عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت و گو با خبر آنلاین اقدامات دولت یازدهم را در راستای تحقق شعار سال "اقتصاد و فرهنگ ،با عزم ملی و مدیریت جهادی" را مثبت ارزیابی کرد و گفت:با توجه به مشکلات و موانعی که برای دولت تدبیر و امید به ارث رسیده بود،دولتمردان به راحتی توانستند اقتصاد کشور را به راه درست برگردانند.

وی افزود: دولت در حوزه هایی مثل کاهش تورم، تلاش برای افزایش صادرات نفت و تولید فرآورده های نفتی با توجه به این که در تحریم به سر می برد تا کنون موفق عمل کرده است،استفاده از ظرفیت های خالی  در عرصه های تولید، مانند خودرو که شاهد افزایش سه برابری در مقایسه با سال قبل خط تولید آن هستیم، همینطور علی رغم سختی هایی که بر سر راه پرداخت یارانه ها وجود داشت تداوم پیدا کرد. به نظر من این ها اتفاقاتی بود که کارنامه  دولت را در عرصه اقتصادی  در طی یکسال گذشته مثبت می کند.

حق شناس در بحث اقدامات انجام شده دولت در بحث فرهنگ گفت:به نظر می رسد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وجود آنکه رویکرد های مثبتی داشت اما موانعی همواره پیش پای این وزارتخانه وجود دارد که نتوانست آن جور که باید و شاید  اهداف اش محقق شود. برخی از گروه ها و جریان ها که خط مشی فرهنگی دولت  را نمی پسندند با اقدامات خود سرانه و فشار های غیر قابل وصف  تلاش می کنند که دولت در عرصه فرهنگ نتواند به اهداف و وعده های داده شده خود برسد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پایان افزود: بنده در مجموع عملکرد دولت را در حوزه اقتصادی و تحقق شعار سال که از سوی رهبری داده شده ،مثبت و رو به پیشرفت ارزیابی می کنم.

29215

 

 

کد N759038