واکنش مقتدی صدر به ورود سفیر آمریکا به مرقد امام علی (ع)

رهبر جریان صدر عراق خواهان امضای توماری برای محکومیت ورود سفیر آمریکا در عراق به مرقد امام علی (ع) در نجف و اعلام سه روز عزای عمومی در این استان شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در سخنانی خواهان تهیه طوماری اعتراضی با امضای میلیون‌ها عراقی شد که عمق نارضایتی عراقی‌ها از سفر استوارت جونز، سفیر آمریکا در عراق به نجف و ورود به مرقد امام علی (ع) را نشان دهد. صدر جونز را یک تروریست خواند که از سوی کشور حامی تروریسم به عراق فرستاده شده است. وی همچنین از ساکنان نجف خواست تا سه روز اعزای عمومی اعلام و پرچم سیاه نصب کنند.

مقتدی صدر تاکید کرد: تمامی طرف‌های رسمی در نجف باید این اقدام سفیر آمریکا را محکوم و از بازدید استوارت جونز از مرقد امام علی (ع) عذرخواهی کنند.

وی ادامه داد: سفر این شخصیت تروریستی حامل پیام‌های زیادی است و هدف از آن تحمیل اشغالگری آمریکا بر این استان است و اگر بار دیگر چنین اتفاقی رخ دهد من به شخصه واکنش نشان خواهم داد.

سفیر آمریکا روز چهارشنبه در جریان سفر خود به نجف از مرقد امام علی (ع) دیدن و تاکید کرد که ملت آمریکا احترام زیادی برای میراث فرهنگی و دینی عراق قائل است. سفر جونز ظاهرا به دعوت یکی از مسئولان استان نجف بوده است.

انتهای پیام

کد N758955