نتایج سومین آزمون طرح ‌تربیت حافظان قرآن‌ هفته آینده اعلام می‌شود

قرآن کريم,سازمان اوقاف,اوقاف

دبیر طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: نتایج سومین آزمون طرح ‌ملی تربیت حافظان قرآن‌کریم ‌هفته آخر اسفندماه اعلام می‌شود.

دبیر طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: نتایج سومین آزمون طرح ‌ملی تربیت حافظان قرآن‌کریم ‌هفته آخر اسفندماه اعلام می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام سیدمحمدکاظم موسوی متقی اظهار کرد: این آزمون دومین مرحله از سومین دوره آزمون طرح تربیت حافظان قرآن کریم بود که با حضور 300 هزار نفر در 30 استان، 320 شهرستان و 550 حوزه امتحانی برگزار شد.

وی افزود: نزدیک به 5 درصد از شرکت کنندگان این آزمون از خراسان رضوی بوده و بیشترین شرکت کنندگان از تهران با 40 هزار نفر و کمترین شرکت کنندگان هم از ایلام با 1800 نفر هستند.

مسئول طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه کشور بیان کرد: نتایج این آزمون در هفته آخر اسفندماه اعلام می‌شود و به کسانی که به طور میانگین 70 درصد نمره آزمون‌های شفاهی و کتبی را کسب کنند، گواهی‌نامه پایان دوره اعطا می‌شود و این افراد می‌توانند در دوره‌های تربیت مربی شرکت کنند.

موسوی تصریح کرد: در سال 1391 تعداد 203 هزار نفر، در سال 1392 تعداد 280 هزار نفر و در سال جاری تعداد 320 هزار نفر در این طرح ثبت‌نام کردند و از ابتدا تاکنون 850 هزار نفر در طرح تربیت حافظان قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی تأکید کرد: در ایام نوروز سال 1394 هم ویژه برنامه چشمه‌های جاری به مدت 14 روز با موضوع حفظ سوره مبارکه ملک و با مشارکت سازمان‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه از شبکه قرآن سیما پخش می‌شود.

انتهای پیام

کد N758916