رکن‌آبادی: امنیت اسرائیل در مذاکرات هسته‌ای جایگاهی ندارد

هسته‌‌يي,مذاكرات هسته‌اي

غضنفر رکن‌آبادی، سفیر پیشین ایران در لبنان و تحلیلگر مسائل سیاسی به بررسی انزوای رژیم صهیونیستی و سخنرانی اخیر نتانیاهو پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رکن‌آبادی با اشاره به نوع رابطه اسرائیلی‌ها با آمریکایی‌ها گفت: آنچنان ارتباط اسرائیلی ها با آمریکایی در هم تنیده شده است که هیچ گاه نمی توان گفت آمریکا تابع اسرائیل است و یا اسرائیل تابع آمریکا...

وی افزود: علیرغم تمامی ابراز نظرهایی که چه توسط سیاستمداران آمریکایی و چه توسط سردمداران اسرائیلی صورت می گیرد نکته اصلی این است که رئیس جمهور آمریکا گفته است امنیت اسرائیل امنیت آمریکا است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی انتخابات زود هنگام رژیم صهیونیستی را بخاطر شکست در جنگ 51 روزه غزه مطرح کرد و گفت: در داخل کابینه اسرائیل شاهد اختلاف نظرهای اساسی و درگیری های لفظی هستیم، از طرفی در داخل کابینه نتانیاهو را متهم به بزرگ نمایی خطر دشمنان از جمله ایران علیه اسرائیل و اختصاص بخش زیادی از بودجه اسرائیل برای این موضوع کرده اند و از طرف دیگر وی را متهم به بی توجهی به مسائل داخلی و اجتماعی کرده اند.

وی به اختلافات کلامی که میان آمریکا و اسرائیل رخ داده اشاره کرد و افزود: پس از سخنرانی نتانیاهو در کنگره آمریکا، مواضع منفی شدیدی علیه وی اتخاذ شد، مواضعی که توسط نمایندگان کنگره اعم از جمهوری خواه و دموکرات علیه نتانیاهو اتخاذ شد و بخشی از آنها بیان می کردند که نتانیاهو فقط شعار داده است.

رکن‌آبادی که در یک برنامه تلویزیونی حضور داشت با بیان اینکه تضمین امنیت اسرائیل محور تمام برنامه‌های بین المللی است، متذکر شد: در صحنه بین‌المللی امنیت اسرائیل حرف اول را می زند و معیار و محک و سنجش در ارتباط با هر موضوعی در جهان در نظر گرفتن امنیت اسرائیل است.

سفیر سابق ایران در لبنان با اظهار به اینکه تنها چیزی که در مذاکرات هسته ای ایران به آن پرداخته نشده امنیت اسرائیل است، این موضوع را باعث نارضایتی رژیم صهیونیستی از روند مذاکرات دانست و گفت: از آنجا که این موضع هیچ ارتباطی با امنیت اسرائیل ندارد و فقط پرونده هسته ای است که مورد بحث و گفت‌وگو است، این مسئله صهیونیست ها را به شدت عصبانی کرده است، چون آنها نمی دانند چه توافقی خواهد شد و به تبع آن وضعیت مقاومت، فلسطین و اسرائیل چه سرانجامی دارد و حداکثر تلاش خودشان را برای تاثیرگذاری منفی به منظور عدم دستیابی به هرگونه توافقی را انجام می‌دهند.

انتهای پیام

کد N758804