آغاز بررسی و تدوین سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه در مجمع تشخیص

سیاسی

در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، بررسی و تدوین سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشور با قرائت نامه رهبری معظم انقلاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام که به ریاست آیت الله هاشمی رفسنجانی برگزار شد، ادامه بررسی بندهای باقی مانده و پایانی سیاست‌های کلی انتخابات در دستور کار قرار گرفت که با توجه به ارائه پیشنهادهای برخی اعضا برای اصلاح یا اضافه شدن بندهای جدید به این سیاست‌ها، نظر به ضیق وقت و اولویت پرداختن به سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشور، مقرر شد پیشنهادهای رسیده در کمیسیون مربوط مجمع تشخیص مصلحت نظام بحث و بررسی و در اولین جلسه سال ۱۳۹۴ در دستور کار قرار گیرد.

سپس بررسی و تدوین سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه کشور با قرائت نامه رهبری معظم انقلاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دستور کار قرار گرفت.

در بخشی از این نامه آمده است: بدیهی است قوای سه گانه و سایر دستگاه‌های کشور خصوصاً قوه مجریه باید بتوانند به طور شفاف، اولویت‌های مدیریتی کشور را از سیاست‌های کلی ابلاغی برای پنج سال به درستی دریابند و بر آن اساس، به وظایف قانونی خود همت گمارند.

در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضا، معاون اول رییس جمهور، وزرای اطلاعات و دادگستری، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، رؤسای کمیسیون‌های شوراها و امور داخلی و امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، معاون اجرایی شورایعالی امنیت ملی و تنی چند از مسؤولان دستگاه‌های ذیربط نیز حضور داشتند، پیش‌نویس سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه در بخش فرهنگ، مورد بحث و بررسی اعضا و مدعوین قرار گرفت و موارد ذیل به تصویب رسید:

ـ معرفی صحیح، منطقی و به هنگام اسلام ناب محمدی(ص) انقلاب اسلامی، ارزش‌های دفاع مقدس و دستاوردهای جمهوری اسلامی و زنده و نمایان نگه‌داشتن اندیشه‌ دینی و سیاسی حضرت امام خمینی(ره) جهت تحکیم بنیان‌های فرهنگی کشور و مقابله با جریانات انحرافی در حوزه دین و موهومات.

تحکیم وحدت امت اسلامی، ترویج جنبه رحمانی اسلام، تقویت فرهنگ مقاومت و مبارزه با استکبار و همزیستی مسالمت آمیز اسلامی با تمام اقوام و مذاهب و مقابله با اقدامات خشونت بار و تروریستی.

ادامه بررسی و تدوین پیش‌نویس سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه در جلسه آینده مجمع پیگیری خواهد شد.