ارائه آنلاین قرآن به 50 زبان زنده با 100 نمونه ترجمه برگزیده

قرآن کريم

روابط عمومی دبیرخانه دین‌پژوهان کشور از ارائه صفحه جامع قرآنی در فضای مجازی در قالب نرم‌افزار آنلاین قرآن کریم به 50 زبان زنده دنیا با 100 نوع ترجمه موجود در فضای مجازی در پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه دین پژوهان کشور خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عرفان عرفانی‌نیا مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل دبیرخانه دین پژوهان کشور گفت: دو مجموعه نفیس قرآن با ترجمه و جستجو به طور آنلاین با استفاده از ترجمه‌های موجود در سایت تنزیل و دیگر پایگاه‌های قرآنی فعال شده است.

وی اعلام کرد:‌ به منظور ترویج و توسعه قرآن کریم در فضای سایبری و ایجاد امکان برای مسلمانان کشور های مختلف جهان قرآن کریم به 50 زبان زنده دنیا و 100 نوع ترجمه در پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه دین پژوهان کشور با همت همکاران مرکز تخصصی فعالیت های قرآنی و نرم افزارهای سایت تنزیل و سایت عرفان در فضای اینترنتی ایجاد و فعال شد.

وی افزود: این نرم افزار تحت وب و بطور آنلاین، با قابلیت جستجوی پیشرفته تمامی متن قرآن را با امکانات نمایشی مختلف در قالب گرافیکی چشم نواز در اختیار کاربران اینترنتی قرار می‌دهد.

عرفانی‌نیا در ادامه گفت: جستجوی پیشرفته برای الفاظ، کلمات، عبارات، مفاهیم و سوره‌ها و آیات از ویِژگی‌های ممتاز صفحات قرآنی سایت دین پژوهان است.

وی اظهار امیدواری کرد: این فعالیت قرآنی نیز بتواند قرآن کریم را بیش از پیش در سطح جهان به کاربران اینترنتی با قابلیت‌های گوناگون عرضه کند.

وی ارائه نرم افزارهای صوتی و متنی نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، مفاتیح الجنان و منتخب مفاتیح الجنان و صوت و متن تفاسیر قرآن کریم را نیز از امتیازات ویژه سایت دین پژوهان برشمرد و از توسعه و گسترش فایل‌های صوتی قرائت قرآن و ترتیل کل قرآن توسط قاریان مصری و ایرانی در آینده نزدیک خبر داد.

عرفانی‌نیا همچنین گفت: هم اکنون قرائت‌های ممتاز مجلسی از 24 قاری برجسته ایران و جهان به همراه زندگی نامه و تلاوت‌های منتخب آنان در بخش "تلاوت نور" سایت دین پژوهان قرار گرفته است و به تدریج برآن افزوده خواهد شد.

جهت دسترسی سریعتر به بخش‌های قرآنی سایت میتوانید از لینک های زیر استفاده نمایید.

قرآن آنلاین

http://www.dinpajoohan.com/files/page2/qorani/qoran.html

قرآن با ترجمه گویا

http://www.dinpajoohan.com/files/page2/qorani/qorangoya.html

تلاوت نور (24 قاری ممتاز و برجسته)

http://www.dinpajoohan.com/article13735.html

جدول ترجمه قرآن کریم

http://www.dinpajoohan.com/article13704.html

کلیات مفاتیح الجنان

http://www.dinpajoohan.com/files/page2/qorani/mafatih.html

منتخب مفاتیح الجنان

www.dinpajoohan.com/files/page2/qorani/montakhabmafatih.html

نهج البلاغه

http://www.dinpajoohan.com/files/page2/qorani/nahj.html

صحیفه سجادیه

http://www.dinpajoohan.com/files/page2/qorani/sahifeh.html

انتهای پیام

کد N758613