فیصل مقداد: بحران سوریه بدون مداخله خارجی حل شود/ژاپن به ما کمک کند

سوريه

معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: اگر کشورهای همجوار سوریه و کشورهای غربی حامی تروریسم قطعنامه‌های شورای امنیت را اجرا می‌کردند، تروریسم در سوریه طی دوره کوتاهی پایان می‌یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سوریه الآن، فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در دیدار با معاون وزیر خارجه کره شمالی و هیات همراه وی بر حمایت دمشق از این کشور در برابر توطئه‌ آمریکا و حق کره شمالی در دفاع از حاکمیت و استقلال خود تاکید کرد و گفت: سفر هیات کره شمالی نشان دهنده حمایت این کشور از مردم و رهبران سوریه به ویژه در شرایط کنونی و جنگ با تروریسم است.

مقداد خاطرنشان کرد: هرگونه راهکاری برای بحران سوریه باید براساس مساله مبارزه با تروریسم ایمان به وحدت مردم و خاک سوریه، عدم مداخله خارجی باشد. در واقع راهکار باید با رهبری خود سوریه و یک راهکار سوری باشد.

وی تصریح کرد: اگر کشورهای همجوار به ویژه ترکیه و اردن و کشورهای غربی قطعنامه‌های شورای امنیت در خصوص مبارزه با ترویسم را اجرا می‌کردند طی دوره کوتاهی تروریسم در سوریه از بین می‌رفت.

معاون وزیر خارجه کره شمالی نیز حمایت کشور خود را از دولت و مردم سوریه در مبارزه با تروریسم اعلام کرد و گفت: ما ا طمینان داریم که مردم سوریه تروریست‌ها را شکست خواهند داد.

مقداد همچنین در مصاحبه‌ای با خبرگزاری کیودو ژاپن اعلام کرد: ما از دولت ژاپن می‌خواهیم تا با ما در جنگ علیه تروریسم همکاری کند.

وی با بیان اینکه سوریه گنجی از اطلاعات در خصوص تروریست‌ها را در اختیار دارد، گفت: دولت سوریه به رهبری بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه برای یافتن مکان گروگان‌های ژاپنی که توسط داعش اعدام شدند تلاش زیادی کرد.

انتهای پیام

کد N758522