تلاش امان برای حکومتی کردن اخوان‌المسلمین اردن

سیاسی

مسئولان جدید اخوان‌المسلمین اردن که با چراغ سبز دولت قصد دارند کادر قدیمی این گروه را کنار بزنند، اعلام کردند که عبدالمجید النیبات را به عنوان "ناظر جدید اخوان المسلمین اردن" منصوب کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه سی ان ان، مسئولان جدید اخوان اردن تشکل خود را «اصلاح اخوان‌المسلمین» نامیده‌اند و در کنفرانسی خبری اعلام کردند که عبدالمجید النیبات را به جای همام سعید به عنوان "ناظر کل" خود تعیین کرده‌اند.

همام سعید، ناظر کل اخوان‌المسلمین اردن و دیگر اعضای کادر سنتی این گروه از سوی دولت امان تحت فشار هستند و اخیرا برخی از آنها بازداشت شده‌اند. تشکل جدید که گفته می‌شود کاملا دولتی است، تلاش دارد رهبران سنتی را کنار بزند. آنها تشکیلات سابق اخوان المسلمین را غیرقانونی خوانده‌اند.

النیبات نیز عنوان داشت که یک هیات موقت برای اداره این گروه تا زمان برگزاری انتخابات داخلی و جایگزین کردن آن به جای دفتر اجرایی کنونی اخوان‌المسلمین تشکیل داده است.

در همین حال عوض الحطاب، از رهبران سابق این گروه اسلامگرا تاکید کرد که تمام شاخه‌های اخوان‌المسلمین در سراسر جهان به جز مصر در راستای منافع کشور خود و حفاظت از این منافع تلاش می‌کنند.

وی در مصاحبه با الیوم السابع گفت: اخوان‌المسلمین تونس باجی قائد السبسی، رئیس‌جمهوری این کشور را به رسمیت شناخت و در عراق با نوری مالکی، نخست‌وزیر سابق این کشور ائتلافی تشکیل دادند و در یمن نیز با انصارالله ائتلاف شکل داده و در اردن نیز از نظام این کشور حمایت کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N758306