اتهام سوء استفاده از قدرت علیه سناتور آمریکایی

رسانه‎های آمریکایی می‌گویند که وزارت دادگستری آمریکا می‌خواهد علیه سناتور باب منندز اعلام جرم کند. این اتهام علیه او مطرح شده که در ازای دریافت هدایایی، از موقعیت خود در پارلمان برای پیش بردن منافع حامیان مالی حزب دموکرات استفاده کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفته می‌شود اریک هولدر، دادستان کل آمریکا، با طرح اتهامات موافقت کرده است.

سناتور منندز تشکیل چنین پرونده‌ای را تلاشی برای لکه‌دار کردن حیثیت خود دانست و گفت: "بگذارید خیلی خیلی واضح بگویم. من همیشه به شکلی درست و مطابق قانون رفتار کرده‌ام."

به گزارش آسوشیتدپرس، او یکی از رده‌بالاترین چهره‌های لاتین‌تبار در کنگره آمریکا است و پیش از این رئیس کمیته روابط خارجی سنا بود.

سناتور منندز به عنوان یکی از مخالفان سرسخت باراک اوباما در زمینه لغو تحریم‌های کوبا و مذاکرات هسته‌ای با ایران شناخته می‌شود.

از دو سال پیش و پس از اینکه عنوان شد سالومون ملگن، یکی از دوستان و حامیان مالی باب منندز، پول رابطه او با چند روسپی زیر سن قانونی را در جمهوری دومینیکن داده، رابطه سناتور منندز با ملگن مورد تحقیق قرار گرفت. البته او آنچه را علیهش مطرح شده بود رد کرد و در نهایت اتهام‌ها پس گرفته شد.

به گزارش بی.بی.سی اما اف‌بی‌آی به تحقیقات خود روی رابطه منندز و ملگن ادامه داد و روی این مساله متمرکز شد که آیا سناتور منندز با استفاده از موقعیتش کنگره و در ازای دریافت هدیه به پیشبرد منافع شخصی کمک کرده است یا نه.

از جمله نقش او در یک معامله میان سالومون ملگن و دولت دومینیکن و سفرهای سناتور منندز به دومینیکن به عنوان مهمان ملگن تحت بررسی بوده است.

انتهای پیام

کد N758305