لیبی اجازه سازمان ملل جهت ورود سلاح برای ارتش این کشور را خواستار شد

دولت لیبی از سازمان ملل خواست تا اجازه وارد شدن سلاح برای ارتش لیبی را جهت مقابله با تروریستهای داعش در این کشور بدهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری العربیه، دولت لیبی در درخواست مکتوب خود از سازمان ملل خواست تا اجازه واردات 150 تانک، بیش از 20 جنگنده، هفت هلیکوپتر، ده‌ها هزار تفنگ و خمپاره و میلیون‌ها گلوله را به لیبی بدهد.

دولت لیبی در درخواست خود که آن را به کمیته ناظر بر منع سلاح به این کشور در شورای امنیت ارائه کرد، آورده است: ارتش لیبی نیاز شدیدی به مقادیر زیادی سلاح و تجهیزات نظامی برای مقابله با تروریست‌های داعش دارد.

در صورت عدم اعتراض 15 عضو کمیته مذکور به درخواست لیبی جهت ارسال سلاح برای ارتش این کشور، دوشنبه با این درخواست موافقت خواهده شد.

در همین حال برناردینو لیون، فرستاده سازمان ملل به لیبی در سخنرانی خود در شورای امنیت اعلام کرد: داعش برای تقویت نیروها و قدرت خود در خاک لیبی دست به هر اقدامی می‌زند پس جامعه جهانی باید هرچه سریعتر جهت ارائه استراتژی برای حمایت از دولت لیبی دست به کار شود.

برخی کارشناسان سازمان ملل نیز معتقدند مقدمات لیبیایی به نیروی دریایی بین‌المللی جهت توقف تجارت غیرقانونی نفت وسلاح نیاز دارند.

ابراهیم الدباشی، سفیر لیبی در سازمان ملل نیز به شورای امنیت اعلام کرد: ارتش لیبی آماده پذیرش تعیین ناظری است تا از رسیدن سلاح به دست ارتش لیبی اطمینان حاصل کند.

انتهای پیام

کد N758267