جانشین رئیس سازمان بسیج عشایر:

حماس و حزب‌الله برای اسرائیل کافی هستند

جانشین رئیس سازمان بسیج عشایر معتقد است که "حماس" و "حزب‌الله" برای اسرائیل کافی هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سعیدی درباره تحولات منطقه و صحبت های اخیر نتانیاهو اظهار کرد: اینکه امروز پایتخت‌های بزرگ جهان عرب مثل "بیروت"، "بغداد"، "دمشق" و "صنعا" با الگو قرار دادن انقلاب اسلامی به شناخت و فهم دشمن واحد به نام رژیم غاصب صهیونیستی رسیده‌اند، در آن شکی نیست .

وی افزود: ما خوشحالیم که انقلاب ما توانسته صادر شود و جبهه های متعددی علیه رژیم غاصب صهیونیستی گشوده اما از حیث جبهه‌ نظامی هنوز نظام جمهوری اسلامی، مستقیم با این رژیم درگیری نداشته و قطعا همان‌طور که رهبر بزرگوار فرمودند اگر از اسرائیل غلطی سر بزند تل‌آویو و و حیفا را با خاک یکسان می‌کنیم.

سعیدی در پاسخ به این سوال که چقدر می توان نقش آمریکا در مبارزه با تروریسم را جدی گرفت، گفت: اولا باید بگوییم تروریست از نگاه آمریکایی‌ها چه کسانی هستند؟ آن‌هایی که منافع آمریکا را در هر سطحی به خطر می‌اندازند از نظر آمریکا تروریست هستند و آمریکا بدترین مجازات و شدید ترین برخوردها را با آن‌ها دارد، اما تروریست به معنای آنچه امروز در منطقه اتفاق می‌افتد اینها خود زاییده آمریکا و هم پیمانانش بوده و در واقع خلاقان و مبتکران تروریسم و بی ثباتی در منطقه، غرب و آمریکایی‌ها هستند.

وی ادامه داد: امروز معیار، میزان و ترازوی آمریکا برای مقابله با تروریسم و یا تروریسم از نگاه آمریکا منفعتی و تجارتی است آمریکا تروریسم را راه اندازی می کند برای فروش تسلیحات خود، بهانه‌ای ایجاد می‌کند برای حضور نظامیان آمریکایی. الان هم به دنبال تصویب قانونی است برای اعزام نیرو‌های نظامی آمریکا در عراق که یکی از کارهایی که آمریکا و غربی‌ها در سال اخیر انجام دادند همان سوق دادن افکار عمومی به سمت گروه تروریستی داعش بود که از این فرصت جنگ 51 روزه غزه را راه اندازی کردند که منجر به کشته شدن هزاران نفر از مردم بی‌گناه غزه شد.

جانشین سازمان بسیج عشایر همچنین بیان کرد: استکبار به طور عام و در رأس آن آمریکا تاب و تحمل جنبش‌های آزادیخواه جهان اسلام را ندارد و همیشه به دنبال از بین بردن این جنبش‌ها از طرق مختلف بوده‌اند، اما به جهت اینکه خود نمی‌تواند مستقیم بر علیه آن‌ها اقدام کند. می‌بایست هم پیمانی داشته باشد که امروزه محکم‌ترین هم پیمان آمریکا در منطقه "عربستان" است و می‌توان گفت عربستان در قبال جهان اسلام عامل به اجرای سیاست‌های آمریکایی است و کنترل مخالفان آمریکا در جهان اسلام از طریق عربستان صورت می گیرد. اکثر جنبش‌های آزادیخواه جهان اسلام بر اصولی مانند استکبارستیزی، مقابله با رژیم غاصب صهیونیستی به دلیل اشغال فلسطین و استقلال خود متفق القولند و این الگو و مدل را از انقلاب اسلامی ایران به ارث برده‌اند و جمهوری اسلامی ایران هم به خوبی توانسته این الگو و مدل را صادر کند.

وی اضافه کرد: این اصول با منافع آمریکا سازگاری ندارد و آمریکا می‌بایست با آن مقابله کند و سرباز حلقه به گوش آمریکا در منطقه هم عربستان است که باید این کار را انجام دهد و حداکثر خدمتگزاری به اربابش یعنی آمریکا را داشته باشد و در نوک حمله و تضعیف انقلابیون یمن باشد و شاهد هم هستیم از راه‌های مختلف تلاش می‌کند با رسانه‌هایی که در اختیار دارد در میان افکار عمومی، عامل بحران در یمن را "انصارالله" و انقلابیون معرفی کند، تعدادی از قبیله‌های طرفدار و هوادار خود را که در یمن ساکن هستند با ارسال پول و سلاح و کمک های سیاسی و نظامی بر علیه انقلابیون تحریک می‌کند و از هر اقدامی برای شکست انصارالله دریغ نمی کند.

جانشین سازمان بسیج عشایر در پایان اظهار کرد: باید نقش امام خامنه‌ای در برهه های خاص و روزهای بحران چه در داخل کشور و چه در جهان اسلام تبیین و تشریح شود و امروز بحمدالله ایشان بصیرترین، بیدارترین و تیزبین‌ترین شخص جهان اسلامند و مدیریت بحران ایشان در قالب تئوری‌ها و نظریه های امروزی نمی‌گنجد و اساس و پایه آن ناشی از خدامحور بودن بوده که توانسته در دوران مختلف در پیچ و خم های پرخطر، انقلاب را در مسیر خود هدایت کنند.

انتهای پیام

کد N758254