تظاهرات اخوانی‌های مصر و درخواست برای محاکمه وزیر کشور

سیاسی

جمع زیادی از حامیان اخوان المسلمین مصر با برگزاری تظاهرات در استان‌های مختلف این کشور ضمن محکوم کردن "کودتا" و برگزاری کنفرانس اقتصادی در "شرم الشیخ" خواهان محاکمه وزیر برکنار شده مصر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، تظاهرکنندگان در شهرک نصر قاهره، المطریه، عین شمس و المعادی ضمن حمل تصاویر محمد مرسی، رئیس جمهوری برکنار شده مصر بر ادامه "جنبش انقلابی" خود تا زمان سرنگونی "کودتا" و محاکمه تمامی "کودتاچیان" تاکید کردند.

حامیان محمد مرسی همچنین با برگزاری تظاهرات در استان "الجیزه" سرکوب آزادی‌ و محاکمه غیرنظامیان در دادگاه‌های نظامی را محکوم و بر ادامه جنبش مسالمت آمیز خود تا تحقق اهداف انقلاب ژانویه تاکید کردند.

تظاهرکنندگان مصری با سر دادن شعارهایی از جمله "مصر فروشی نیست" کنفرانس اقتصادی در شرم الشیخ واقع در جنوب شبه جزیره سیناء را که قرار است به زودی برگزار شود، محکوم کردند.

آن‌ها همچنین خواهان محاکمه محمد ابراهیم، وزیر کشور برکنار شده مصر شده و اعلام کردند که برکناری وی تنها یک تغییر صوری است.

در استان الشرقیه نیز تظاهراکنندگان خواهان دور کردن ارتش از سیاست و عمل به وظیفه خود در حمایت از مرزها شدند. آن‌ها همچنین خواهان آزادی تمامی بازداشت شدگان سیاسی شدند.

تظاهرات مشابهی نیز در استان‌های اسکندریه، الفیوم، القلیوبیه، البحیره و المنیا نیز برگزار شد و تظاهرکنندگان خواهان توقف شکنجه در داخل زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها شدند. در این تظاهرات که به دعوت جمعیت‌های فعال جوانان و "ائتلاف حمایت از مشروعیت" برگزار شد درگیری‌ خشونت‌باری میان نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان رخ نداد.

این تظاهرات پس از گذشت یک روز از برکناری محمد ابراهیم که به کشتار صدها تظاهرکننده در میدان‌های "رابعه العدویه" و "النهضه" در قاهره و الجیزه در اوت 2013 متهم شده، صورت گرفت.

کنفرانس اقتصادی "مصر آینده" برای حمایت از توسعه و رشد اقتصادی این کشور 13 تا 15 مارس در شهر ساحلی "شرم الشیخ" واقع در جنوب شبه جزیره سیناء، برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N758142