آمریکا بیانیه "سنگدلانه" کره‌شمالی را محکوم کرد

آمريكا,کره شمالی,کره جنوبی

در پی حمله به سفیر آمریکا در سئول، ایالات متحده به شدت واکنش «سنگدلانه» کره‌شمالی را محکوم کرد؛ به دنبال این حادثه تنش‌ها در شبه‌جزیره کره تشدید شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک فعال ضدآمریکایی پنجشنبه گذشته با یک چاقوی 25 سانتی‌متری به مارک لیپرت، سفیر آمریکا در کره‌جنوبی حمله کرده و دست و صورت وی را دچار جراحت کرد.

پس از این حادثه رسانه تحت کنترل دولت پیونگ‌یانگ گفت، «ضربات چاقوی فرد مهاجم، ضربات عدالت بود که مجازاتی مستحق برای آمریکای دیوانه جنگ است».

آمریکا از روز دوشنبه گذشته مانورهای نظامی سالانه خود را با کره‌جنوبی آغاز کرده است و این اقدامات از نظر پیونگ‌یانگ تدارکی برای حمله است.

مری هارف، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران گفت: ما بیانیه آنها را دیدیم و از نظر ما این بیانیه به طرز وحشتناکی سنگدلانه بود و متاسفانه بیانگر ماهیت این رژیم و رویکردهای آن است. دیگر نمی‌توانم شدیدتر از این آن بیانیه را محکوم کنم.

لیپرت 42 ساله دچار جراحت سطحی شد اما از درد در ناحیه مچ دست چپش شکایت داشت و طبق تشخیص پزشکان عصب انگشتش آسیب دیده است. پزشکان مجبور شده‌اند صورت وی را 80 بخیه بزنند، انتظار می‌رود لیپرت روز سه‌شنبه یا چهارشنبه از بیمارستان مرخص شود.

به گفته پزشکان، سفیر آمریکا در کره‌جنوبی احتمالاً برای چندین ماه برای کار کردن با دست چپش مشکل خواهد داشت.

پلیس کره‌جنوبی در حال بازجویی از این فعال ضدآمریکایی به نام کیم کی- جونگ 55 ساله است. دادگاهی روز جمعه رسماً بازداشت وی را تایید کرد و وی احتمالاً به اتهام تلاش برای قتل، حمله به یک نماینده خارجی، نقض قانون جنجالی که کمک و یا ستایش مقام‌های کره‌شمالی را ممنوع کرده است، محاکمه خواهد شد.

انتهای پیام

کد N758045