/نیم‌نگاهی به تحقق شعار سال 93/

یک فعال دانشجویی: از شعار امسال تنها «عزم ملی» آن تحقق یافته است

دانشجويي,اقتصاد مقاومتی,اقتصاد و فرهنگ,نامه رهبري به جوانان

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشکده فنی شیراز گفت: باید ببینیم که به عنوان یک شهروند معمولی چقدر برای تحقق شعار سال تلاش کرده‌ایم و عملکرد سه قوه را نیز بسنجیم. انتظار می‌رفت قوای سه‌گانه تلاش بیشتری در راستای تحقق شعار سال 93 داشته باشند.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشکده فنی شیراز گفت: باید ببینیم که به عنوان یک شهروند معمولی چقدر برای تحقق شعار سال تلاش کرده‌ایم و عملکرد سه قوه را نیز بسنجیم. انتظار می‌رفت قوای سه‌گانه تلاش بیشتری در راستای تحقق شعار سال 93 داشته باشند.

امین پورکمالی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در رابطه با تحقق شعار سال 93، ‌اظهار کرد: حالا که در ماه آخر سال 93 هستیم باید ببینیم که به عنوان یک شهروند معمولی چقدر برای تحقق شعار این سال تلاش کرده‌ایم و عملکرد سه قوه را نیز بسنجیم. تنها چیزی که کماکان مانند سال‌های قبل وجود دارد حمایت مردم یعنی همان عزم ملی بوده است.

وی ادامه داد: با این‌که فشارهای اقتصادی سختی بر مردم وارد شده اما آنها هنوز هم در صحنه هستند. فصل‌الخطاب عزم ملت ما نیز در 22 بهمنی که گذاشت نمایان بود. آنها نشان دادند که دین و کشورشان را دوست دارند و می‌خواهند آشتی ملی ایجاد شود. اما متأسفانه نه مردم و نه مسئولین در رابطه با اقتصاد، فرهنگ و مدیریت جهادی گام بزرگی برنداشتند. اگر ثبات اقتصادی هم ایجاد شد مربوط به سال 92 است و دلالان تحریم هنوز هم برای اغتشاش در فضای اقتصادی تلاش می‌کنند.

این فعال دانشجویی افزود: طبق آمار بازار بورس و زندگی خود مردم متوجه می‌شویم که در این 6 ماه اخیر گشایش اقتصادی خاصی رخ نداده است. متأسفانه در این ماه‌های اخیر بسیار ضعیف کار کرده‌ایم.

وی با اشاره به اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر در مجلس رخ داد، ابراز عقیده کرد: کمترین انتظاری که از نمایندگان مجلس در این سال می‌رفت وجود همبستگی آنها با قوای دیگر بود اما متأسفانه در میان خود آنها هم همبستگی وجود نداشت.

دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشکده فنی شیراز، اظهار کرد: آن یکدلی که انتظار می‌رفت در بین قوا و همچنین رسانه‌ها با مردم شکل نگرفت. به طور مثال نمایندگان ما مشغول مذاکرات هسته‌ای بودند و عده‌ای در رسانه‌هایشان مطالبی علیه آنها به چاپ می‌رساندند.

وی با بیان اینکه عدم همکاری در حوزه فرهنگ هم قابل مشاهده بود، به اثرات سوء تحریم‌ها بر اقتصاد و فرهنگ کشور اشاره و خاطرنشان کرد: سال‌هاست که می‌دانیم وارد جنگی با کشورهای غربی به ویژه ‌آمریکایی‌ها شده‌ایم. کمترین کاری که از دستمان برمی‌آید مجهز کردن خودمان در برابر آنهاست. در مرحله بعد باید راه نفوذ آنها را بر مردم‌ ببندیم.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور تصریح کرد: دولت تلاش‌های زیادی انجام داد تا بازار به یک ثبات نسبی دست یابد. اما چون آسیب‌های وارده به اقتصاد کشورمان از طریق تحریم‌ها عمیق بوده است، این آسیبها در طولانی مدت برطرف خواهد شد. دولت در شرایطی قرار گرفته که هم باید ثبات را به اقتصاد و سیاست داخلی بازگرداند و هم محیط بین‌المللی را کنترل کند.

پورکمالی مهمترین اتفاق سال 93 را نامه رهبری به جوانان غربی خواند و تصریح کرد: این‌که بالاترین مقام فقهی و سیاسی کشورمان جوانان غربی را خطاب قرار می‌دهند، نشان می‌دهد که ما جهان‌بینی وسیع‌تر از دیگر کشورها داریم. ایشان این حق را به جوانان غربی داده‌اند تا خودشان با تکیه بر پژوهش و اطلاعات خودشان در مورد اسلام قضاوت کنند.

انتهای پیام

کد N758001