فساد گریبان ضد ایرانی ترین سناتور آمریکا را گرفت

سیاسی

سناتور «رابرت منندز» یکی از ضد ایرانی ترین چهره های حاضر در سنای آمریکا، با اتهام فساد مالی و محکوم شدن از سوی سیستم قضایی این کشور مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزارت دادگستری آمريکا در حال تدارک مقدمات برای ايراد اتهام فساد مالی عليه رابرت منندز، سناتور دموکرات از ايالت نيوجرسی، است.

سناتور منندز از اعضای بلندپايه حزب دموکرات است که در کميته روابط خارجی سنا عضویت دارد و از طراحان طرح اخير برای بازبينی توافق هسته ای ايران توسط کنگره است.

افراد مطلع از پرونده سناتور منندز گفته اند: اتهامات عليه رابرت منندز بر روی ارتباط او با سالمون ملگن، يکی از حاميان مالی اين سناتور دموکرات، متمرکز است.

پيشتر گزارش رسانه ها حاکی از آن بود که سالمون ملگن سفر های پر هزينه ای را برای رابرت منندز ترتيب داده و در عوض از حمايت اين سناتور دموکرات برخوردار شده است.

«سی ان ان» گزارش داده است که اريک هولدر، وزير دادگستری آمريکا، به دادستان ها برای ايراد اتهام عليه اين سناتور دموکرات چراغ سبز نشان داده است و احتمالا در هفته جاری اين اتهامات اعلام خواهند شد.

تريشيا انرايت، مدير روابط عمومی دفتر رابرت منندز، در اين زمينه گفته است: همانطور که پيشتر هم اعلام کرديم، معتقديم کليه اقدامات سناتور مبنای قانونی داشته و درست بوده اند. اسناد و مدارک اين مساله را در نهايت تاييد خواهند کرد.

اين در حالی است که وزارت دادگستری آمريکا از اظهار نظر در اين خصوص خودداری کرده است. اما دو منبع پليس به رويترز گفته اند که پليس «اف بی ای» تحقيقات گسترده ای در خصوص فساد مالی سناتور رابرت منندز انجام داده اند.

يکی از اين منابع پليس به رويترز گفته است: تحقيقات «اف بی ای» در آستانه تکميل است.

به گزارش رویترز، سناتور رابرت منندز يک آمريکايی کوبايی تبار است و يکی از سياستمداران مطرح اسپانيايی زبان در آمريکا است.

وی در سال ۲۰۱۲ توانست برای بار دوم در انتخابات سنا پيروز شود. رابرت منندز به مدت ۱۴ سال در مجلس نمايندگان آمريکا حضور داشت.