رییس اوقاف وامور خیریه کشور تاکید کرد:

لزوم تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی

رییس اوقاف وامور خیریه کشور گفت: عده ای می خواهند راحت طلبی را در جامعه ترویج دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا )منطقه آذربایجان غربی، حجت الاسلام محمدی در همایش ملی بزرگداشت آیت الله حاج میرزا ابراهیم شهید در خوی اظهار کرد:آیت الله حاج میرزا ابراهیم شهید هیچوقت اهل سازش کاری نبوده و در دوره مشروطه نیز به وظایف انقلابی و شرعی خودش بدون هیچ ترس و سازشی با دشمنان عمل کرده است.

وی تصریح کرد :بیش از 14 ویژگی از قبیل زهد، ساده زیستی، تواضع ، ایثار وگذشت، سخاوت، کمک به فقرا در زندگی این عالم ربانی دیده می شود.

محمدی با بیان اینکه اکتفا به این همایش ها کافی نیست تصریح کرد:باید وقف وارد زندگی مردم شود وآثار و برکات خود را بیش از بیش در زندگی مردم نشان دهد.

وی با اشاره به تبدیل امام زادگان و بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی اظهار کرد: وجود امام زادگان در کشور از نعمت خداوند بر مردم این کشور است و عمده کسانیکه که در هشت سال دفاع مقدس شهید شده اند ارتباط نزدیکی با این امام زادگان داشته اند.

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی نیز در این همایش اظهار کرد:این همایش مقدمه برگزاری کنگره ملی آیت الله حاج میرزا ابراهیم شهید است .

وی افزود:باید وصیت نامه و موقوفات این شهید بزرگوار بررسی وتحقیق جدی شود.

شکوری تصریح کرد:مبارزات مردم خوی در دوره مشروطیت با محوریت علما بخصوص این عالم ربانی بود.

وی خواستار تدوین دایره المعارف موقوفات و راه اندازی دادگا ه های ویژه موقوفات در سراسر کشور شد.

همایش ملی آیت الله حاج میرزا ابراهیم شهید بزرگترین واقف کشور بمدت یکروز در بقعه شیخ نوایی خوی برگزار شد.

آیت الله میرزا ابراهیم مجتهد معروف به شهید مشروطه عالمی نامدار و ازنوابغ روزگار و دارای صفات حمیده واوصاف کثیره است.

وی از در آمدهای خود معمولا مقدار ناچیزی را به مصرف شخصی رسانده و بقیه را صرف امورات خیر و مبرات می کرد وتمام دارایی خود را وقف نمود.

انتهای پیام

کد N757547