آیت الله امامی کاشانی در نماز جمعه:

فرار مالیاتی خلاف شرع است/حوزه علمیه منابع مالیات را تحکیم کنند

سیاسی

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: پرداخت مالیات و حقوق دولت واجب است و فرار مالیاتی خلاف شرع است. حوزه های علمیه باید مبانی مالیات را بر اساس موازین اسلام به عنوان احکام اولیه تحکیم کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله امامی کاشانی در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه با انتقاد از یاوه گویی های نتانیاهو در کنگره آمریکا، گفت: نتانیاهو ایران را برای جهان به عنوان یک خطر خواند، این در حالی است که ایران در ۳۶ سال پس از انقلاب نه تنها برای هیچ کشوری خطر نداشته بلکه ۸ سال از خود دفاع کرده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار داشت: جمهوری اسلامی بر پایه ایمان و اسلام پایه گذاری شده و منادی آن قانون اساسی است.

وی با اشاره به اظهارات نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه مخالف توافق ایران و ۱+۵ هستیم، گفت: فکر می کنید در صورت عدم توافق برای ایران مشکلی ایجاد می شود! اگر این مذاکرات به نتیجه برسد و ایران با ۱+۵ توافق کند معادله برد – برد است و اگر توافقی بین ایران و ۱+۵ صورت نگیرد معادله برد- باخت است.

امامی کاشانی در تشریح این موضوع اظهار داشت: در صورت عدم توافق ایران برده زیرا به دنیا ثابت کرد که منطقی درست دارد، اما طرف ۱+۵ باخته چون به دنیا نشان داده است اهل زور و یاوه گویی بوده و به دنبال خوی استکباری خود است.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: در این صورت آبروی طرف غربی خواهد رفت و ایران به حیثیت و آبرو دست خواهد یافت.

وی با اشاره به اظهارات نوبخت مبنی بر اینکه یک سنت از بودجه به نتیجه مذاکرات ایران و ۱+۵ گره نخورده است، اظهار داشت: ایجاد مشکلات برای ایران در پی عدم توافق آرزویی است که نتانیاهو، هوادارانش در غرب، آمریکا و عمال ضعیفشان در منطقه به گور خواهند برد.

امامی کاشانی با تاکید بر اینکه جنایتکار و خطر اصلی برای جهان، سران استکبار هستند، گفت: کشورهای غربی با انتشار کاریکاتوری علیه پیامبر قصد دارند حرکت فرهنگی علیه اسلام انجام دهند و اسلام هراسی را نهادینه کنند این در حالی است که ۷ میلیارد جمعیت جهان حرف های آنها را باور نکردند.

وی با تاکید بر اینکه باید واقعیات اسلام را برای جوانان و جهانیان تشریح کنیم، گفت: مقام معظم رهبری در نامه شان به جوانان جهان اسلام را معرفی کردند، سفارتخانه های ما در خارج از کشور نیز باید این کار را انجام دهند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: اسرائیل جهان را ناامن کرده است.

امامی کاشانی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به اظهارات وزیر اقتصاد در خصوص فرار مالیاتی گفت: مالیات باید در فقه بررسی شود. مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی روی مالیات و تولید داخلی تاکید کرده بودند.

وی با اشاره به تصور غلط برخی که فکر می کنند در فقه اسلام فقط خمس و زکات وجود دارد، گفت: حضرت علی (ع) حرکت اقتصادی را در دوران کوتاه حکومت خود انجام دادند که در قالب خمس می گنجید و نه در قالب زکات.

امامی کاشانی با تاکید بر اینکه حوزه های علمیه باید منابع مالیات را تثبیت و تحکیم کنند، تصریح کرد: پرداخت مالیات و حقوق دولت واجب است و فرار مالیاتی خلاف شرع است. حوزه های علمیه باید مبانی مالیات را بر اساس موازین اسلام به عنوان احکام اولیه تحکیم کنند.