تعویق رای‌گیری سنای آمریکا درباره نظارت بر توافق هسته‌ای با ایران

سیاسی

رهبر اکثریت سنا روند رای‌گیری درباره طرح نظارت سنا به هرگونه توافق با ایران را به‌دلیل مخالفت دموکرات‌ها به تعویق انداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نیک مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواهان سنا روز پنج‌شنبه اعلام کرد که رای‌گیری برای این که به کنگره اجازه می‌دهد که به هرگونه توافق هسته‌ای با ایران نظارت داشته و آن را رد یا تصویب کند به دلیل تصمیم دموکرات‌ها که ممکن است رای منفی به این قانون بدهند و با آن به مخالفت برخیزند به تعویق می‌اندازد.

دن استوارت، سخنگوی مک کانل گفت: آشکار است که دیپلمات‌ها رای‌گیری به این طرح را به تعویق خواهند انداخت اما کنگره باید قادر باشد که بتواند هرگونه توافق رییس‌جمهور با رهبران ایران را مورد بازنگری قرار دهد. بر همین اساس سنا به جای این طرح، طرح پیشنهادی درباره قاچاق انسان را مورد بررسی قرار داده و به رای خواهد گذاشت.

به گزارش ایسنا، برخی تندروها در کنگره و سنا به دنبال تصویب طرحی هستند که بتوانند بر توافق هسته‌ای ایران و 1+5 اعمال نظر کنند و آن را به رای‌گیری برای تصویب بگذارند. این طرح با مخالفت دموکرات‌ها به دلیل احتمال تاثیرگذاری منفی بر روند مذاکرات هسته‌ای مواجه شده است.

انتهای پیام

کد N757445