یک فعال دانشجویی: تحقق شعار سال 93 به زمان احتیاج دارد

دانشجويي,اقتصاد و فرهنگ

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه گیلان، گفت: شعار سال 93 برای تحقق کامل به زمان بیشتری نیاز دارد، تلاش مسئولین باید ادامه داشته باشد.

وحید ولدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ارتباط با شعار سال 93،‌ اظهار کرد: وقتی شعاری برای یک سال طرح می‌شود، حتماً پیش زمینه‌ای در جامعه با آن موضوع وجود داشته است. این ضعف در فضای مملکت ما احساس شد که باید به اقتصاد و فرهنگ توجه بیشتری شود. سال گذشته هم رهبری سیاست و اقتصاد را مطرح کرده بودند. در انتهای سال از مردم تشکر کردند که با شرکت در انتخابات به حماسه سیاسی تحقق بخشیدند.

وی ادامه داد: چون در بحث اقتصاد به جایی نرسیده‌ایم شعار سال جاری هم مربوط به اقتصاد بود. این‌که عزم ملی و مدیریت جهادی هم مطرح شد بیان‌کننده آن است که اتحاد مردمی باید همگام با تصمیمات نظام و دولت باشد. به نوعی دیده شد که تنبلی در بین مسئولین و مردم زیاد شده است.

این فعال دانشجویی گفت: نهایت رشدی که در فضای اقتصادی داشتیم رو شدن دست برخی از مفاسد اقتصادی بود. آیا این کار نشان دهنده مدیریت جهادی و عزم ملی است؟ کماکان باید در راستای تحقق این شعار حرکت کنیم و احتمال می‌دهم که باز هم در شعار سال بعدی مبحث اقتصاد مطرح شود. زیرا رهبری بارها اشاره کرده است که بهبود اوضاع فرهنگی، اقتصادی و علمی با غنی‌تر شدن زیربناهای آنها یعنی اقتصاد ممکن است.

ولدی با اشاره به ابلاغیه سیاست مقاومتی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: ایشان ابلاغیه‌ای را تدوین و تبیین نمودند و در اختیار همگان قرار دادند. در ابلاغیه سیاست مقاومتی هم مردم و هم مسئولین خطاب قرار گرفته‌اند. اما مردم ما هنوز مبانی و محورهای این ابلاغیه را نمی‌شناسند. با توجه به همین نکته درمی‌یابیم که ما در ارتباط با مردم که یکی از زیرشاخه‌های فرهنگ است مشکل داریم. درست است که گشایش‌هایی در فرهنگ انجام شده اما اتفاق بزرگی که در انتظارش بودیم محقق نشده است. آیا صداوسیما قدم مثبتی برداشته است؟ آیا مردم از حقوق فرهنگی‌شان خبر دارند؟ البته نمی‌خواهیم منکر زحمات دولت شویم.

وی با بیان این‌که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، مجلس نهم تغییر رویه داده است، گفت: همین مجلسی که در زمان دولت گذشته حرفی نمی‌زد و کاری نمی‌کرد با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید به منتقد تبدیل شده است، این از هنر دولت است. مجلس در سال‌های اخیر درگیر تشنج‌های سیاسی بود که به نفع خود، مردم و کشور نبوده است. در رابطه با فعالیت قوه قضائیه نیز می‌دانیم که باید همکاری پایاپای قوه مجریه را داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N757387